MMA PLUFCUFC on ESPN+ 45: Leon Edwards włożył palec w oko Belala Muhammada. Kolejny no-contest tego wieczoru! [WIDEO]

UFC on ESPN+ 45: Leon Edwards włożył palec w oko Belala Muhammada. Kolejny no-contest tego wieczoru! [WIDEO]

Leon Edwards (18-3, 1 N/C) włożył w oko Belala Muhammada (18-3, 1 N/C) w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 45 w Las Vegas. To sprawiło, że pojedynek nie mógł być kontynuowany i uznano go za nieodbyty.

Edwards na początku walki zajął miejsce w środku klatki. Anglik wyprowadził kilka kopnięć. Były też ciosy. Po upływie nieco ponad minuty Edward docisnął do siatki. Muhammad rozerwał jednak przy okazji trafiając łokciem. Amerykanin pochodzenia palestyńskiego mocno trafił również potem w stójce. Edwards odpowiedział precyzyjnym high kickiem. Na głowie przeciwnika pojawiła się krew. Później mieliśmy fragment walki w klinczu. W stójce zaś świetnie radził sobie Edwards. Mający jamajskie korzenie zawodnik znakomicie trafiał długimi prostymi.

Na początku drugiej rundy doszło do faulu. Edwards włożył palec w oko swojego rywala. “Remember The Name” upadł i krzyknął z bólu. Do klatki wkroczył lekarz i po obejrzeniu zawodnika podjęto decyzję o przerwaniu pojedynku.

Walkę uznano za nieodbytą. Co ciekawe to druga tego typu decyzja podczas jednej gali. Wcześniej do podobnej sytuacji doszło bowiem w starciu Darrena Stewarta z Erykiem Andersem.