Zarabiaj na konopiach
 
 
MMA PLUFCUFC on ESPN 44: Max Holloway wypunktował Arnolda Allena na pełnym dystansie

UFC on ESPN 44: Max Holloway wypunktował Arnolda Allena na pełnym dystansie

Max Holloway (24-7) pokonał Arnolda Allena (19-2) jednogłośną decyzją w walce wieczoru gali UFC on ESPN 44 w Kansas City.

UFC on ESPN 44 Max Holloway
Foto: UFC/Twitter

Allen zaczął od kilku niskich kopnięć. Jedno z nich trafiło jednak w krocze rywala. Holloway dobrze punktował przeciwnika akcjami bokserskimi. Najczęściej były to krótkie kombinacje składające się z dwóch ciosów. Anglik w swoje uderzenia wkładał natomiast sporo siły. “Błogosławiony” pokazywał w swoich akcjach spory w luz. W jednej z nich popisał się nawet obrotówką na korpus.

Anglik drugą rundę zaczął od presji. Jeden z jego ciosów doszedł do ucha rywala i nieco nim wstrząsnął. Potem Allen trafił też mocno lewą ręką. Dopiero w drugiej połowie rundy Holloway zaczął się odgryzać rywalowi. “Blessed” był aktywny na nogach i dobrze bił prostymi. Pokazał też kilka dobrych kopnięć.

Holloway kontynuował dobrą pracę ciosami prostymi. Dobrym balansem unikał też uderzeń przeciwnika. Mimo wszystko kilka mocnych ciosów doszło do celu. Na twarzach obu zawodników widoczna była krew z rozbitych nosów. Holloway trafiał częściej. Kilka middle kicków pod lewy łokieć oponenta z pewnością zrobiło na nim wrażenie.

Pojedynek doszedł do czwartej rundy. To obszar, do którego Holloway jest przyzwyczajony. Były mistrz wagi piórkowej dalej był bardzo aktywny na nogach i punktował rywala. Często obijał też korpus Anglika. Allen oczywiście nie pozostawał bierny. Kilka ciosów i kopnięć Brytyjczyka było naprawdę imponujących.

Ostatnia runda zaczęła się od mocnego ataku Allena. “Almighty” ruszył z potężnymi ciosami. Z czasem Holloway zaczął też odpowiadać. W pewnym momencie Allen złapał klincz, ale nie poszedł zdecydowanie po obalenie. Anglik zdecydował się na frontalny atak. Były bardzo mocne ciosy. Po jednym z jego kopnięć Hawajczyk nawet na moment się przewrócił. W ostatniej minucie Allen złapał też byłego mistrza w klinczu pod siatką. W samej końcówce “Almighty” ruszył do jeszcze jednego mocnego ataku. Holloway w kontrze trafił go jednak potężnie co spowodowało, że Anglik zaliczył nokdaun.

Sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo “Błogosławionemu” – 49-46, 49-46, 48-47.

Zobacz także:

PFL 3 2023 – wyniki i najlepsze akcje [WIDEO]

Za nami gala PFL 3 2023, czyli kolejna gala tegorocznego sezonu regularnego amerykańskiej organizacji. Rywalizację rozpoczęli tym razem zawodnicy występujący w kategorii lekkiej oraz półśredniej.

Drugi pojedynek mistrzowski dodany do karty walk gali XTB KSW Colosseum 2

Konfrontacja o pas wagi średniej będzie drugim mistrzowskim pojedynkiem gali XTB KSW Colosseum 2. 3 czerwca na PGE Narodowym Paweł Pawlak (21-4-1 10 KO, 3 Sub), niepokonany od ośmiu walk numer jeden rankingu wagi średniej, zetrze się z będącym na fali pięciu wygranych z rzędu numerem dwa tego zestawienia, Tomaszem Romanowskim.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis