MMA PLUFCUFC on ESPN+ 43: Yana Kunitskaya pokonał Ketlen Vieirę. Ciosy ponad kontrolę!

UFC on ESPN+ 43: Yana Kunitskaya pokonał Ketlen Vieirę. Ciosy ponad kontrolę!

Yana Kunitskaya (14-5, 1 N/C) wygrała Ketlen Vieirą (11-2) jednogłośną decyzją w co-main evencie gali UFC on ESPN+ 43.

Vieira zaczęła mocno. Kilka ciosów a potem inicjacja klinczu. Brazylijka jeszcze w pierwszej minucie zdołała przewrócić rywalce. Kunitskaya podniosła się jednak. Rosjanka była dociskana do siatki, ale dobrze pracowała chociażby kolanami. Potem udało jej się też odwrócić przeciwniczkę. Vieira ponownie uzyskała jednak obalenie. Tym razem dalej od siatki. “Fenomeno” pracowała jak nad najlepszą pozycją. Wciąż była z góry, ale nie akcentowała tego ciosami. Więcej wyprowadzała ich zdecydowanie Kunitskaya.

Rosyjska zawodniczka dobrze zaczęła od kilku kopnięć. Potem Kunitskaya obróciła przeciwniczkę przy jej próbie obalenia. Dzięki temu to ona znalazła się na górze. Będąc na plecach Vieira próbowała choćby omoplaty. Wciąż dominującą pozycję miał jednak jej rywalka. Brazylijka próbowała jeszcze złapać jej nogę, ale “Foxy” się wybroniła. Po chwili klinczu zawodniczki wróciły do parteru. Potem ponownie znalazły się pod siatką a następnie… znowu na macie. Kunitskaya obijała rywalkę kolanami i łokciami.

Kilka kopnięć Kunitskayi na początku trzeciej rundy. Vieira dość szybko jednak ją obaliła. Brazylijka długo pracowała i w końcu uzyskała dosiad. Potem Vieira zajęła miejsce za plecami rywalki. Kunitskaya biła ciosy do tyłu, ale wciąż była kontrolowana przez przeciwniczkę. “Fenomeno” spróbowała balachy, lecz skończyło się to utratą pozycji. Kunitskaya zakończyła walkę ciosami z góry rozcinając przy okazji rywalkę. Spowodowały to piekielnie mocne łokcie. Na twarzy Brazylijki pojawiło się sporo krwi.

Po raz kolejny tego wieczoru to sędziowie punktowi decydowali o wyniku walki. Wszyscy widzieli pojedynek identycznie punktując 29-28 dla Rosjanki. Kunitskaya odniosła drugie zwycięstwo z rzędu.