MMA PLUFCUFC on ESPN+ 43: Derrick Lewis znokautował Curtisa Blaydesa piekielnym podbródkowym! [WIDEO]

UFC on ESPN+ 43: Derrick Lewis znokautował Curtisa Blaydesa piekielnym podbródkowym! [WIDEO]

Derrick Lewis (25-7, 1 N/C) znokautował Curtisa Blaydesa (14-3, 1 N/C) w drugiej rundzie walki wieczoru gali UFC on ESPN+ 43 w Las Vegas.

Blaydes już na początku walki próbował obalenia, ale rywal trafił go mocnym prawym. Zawodnicy stali dość daleko od siebie i czaili się do ataku. Presja należała do Blaydesa, ale przy próbach zbliżania się Lewis odpowiadał mocnymi ciosami. Z czasem “Razor” też zaczął jednak mocno trafiać. Wymiana mocnych ciosów na koniec której Blaydes zachwiał rywalem po niskim kopnięciu. Znakomity ciosy proste “Razora”. Były też jego charakterystyczne łokcie. W jednej z akcji doszło do faulu, gdyż Lewis został trafiony palce w oko.

Pojedynek zakończył się w rundzie drugiej. W jednej z akcji Blaydes obniżył pozycję, aby złapać rywala za nogę. W tym momencie Lewis trafił go potężnym podbródkowym i rywal padł nieprzytomny na deski.

To już czwarte z rzędu zwycięstwo “Czarnej Bestii”. Wcześniej Amerykanin pokonywał Blagoya Ivanova, Ilira Latifiego i Alekseya Oleinika. Wygrana nad drugim w rankingu wagi ciężkiej Blaydesem czyni obecnie Lewisa jednym z najpoważniejszych pretendentów w królewskiej dywizji UFC.