MMA PLUFCUFC on ESPN+ 42: Alexandre Pantoja pokonał Manela Kape na dystansie 3 rund

UFC on ESPN+ 42: Alexandre Pantoja pokonał Manela Kape na dystansie 3 rund

Alexandre Pantoja (23-5) pokonał jednogłośną decyzją debiutującego w UFC mistrza RIZIN Manela Kape (15-5) na gali UFC on ESPN+ 42.

Na początku walki inicjatywa należała do Pantojy. Rywal starał się unikać jego ciosów. Z czasem Kape zaczął odpowiadać w kontrze. Kilka dobrych sierpowych Brazylijczyka doszło jednak do celu. Pantoja dobrze okopywał też wykroczną nogę przeciwnika. Ekwilibrystyczne kopnięcie reprezentującego Portugalię, lecz urodzonego w Angoli zawodnika nie doszło do celu i znalazł się on na plecach.

Pantoja zaczął od presji również w rundzie drugiej. Dalej swoje robiły jego niskie kopnięcia, często też te na tułów. Kape odczuwał z pewnością ból w nodze, dlatego też zaczął podkręcać tempo i wdawać się w wymiany. W końcówce rundy Portugalczyk złapał jeszcze przeciwnika, ale nie zdołał go sprowadzić.

Kape próbował prowokować rywala do bitki w rundzie trzeciej. Brazylijczyk jednak wciąż był uważny i wysoko trzymał gardę. W ostatniej minucie Kape wzmocnił tempo, ale rywal odpowiadał ciosami. Portugalczyk ponownie próbował też obaleń, lecz i tym razem przeciwnik dobrze się bronił.

29-28, 29-28, 30-27 – wszyscy sędziowie punktowali na korzyść Pantojy.

Zobacz także:

UFC on ESPN+ 42 – wyniki

Organizacja UFC wraca do Las Vegas z mocną rozpiską. W walce wieczoru Alistair Overeem i Alexander Volkov.