MMA PLUFCUFC on ESPN+ 41: Jose Aldo lepszy od Marlona Very na dystansie 3 rund

UFC on ESPN+ 41: Jose Aldo lepszy od Marlona Very na dystansie 3 rund

Foto: UFC News on Twitter

Jose Aldo (29-7) pokonał Marlona Verę (18-7-1) w co-main evencie gali UFC on ESPN+ 41.

Zawodnicy powymieniali niskie kopnięcia. Vera złapał klincz i przycisnął rywala do siatki. Dość długo Ekwadorczyk kontrolował tam sytuację, ale nie zadał zbytnio ciosów. Aldo w końcu odwrócił pozycję i uwolnił sił. W stójce “Scarface” zaczął potężnie obijać rywala. Mocne ciosy na żebra rywala robiły wrażenie.

Vera próbował niskich kopnięć. Aldo znakomicie wyprowadzał jednak ciosy. Czasem pojedyncze, czasem w seriach. Na dwie minuty przed końcem rundy Vera zainicjował klincz. “Chito” pod siatką zaatakował kolanami. Wkrótce jednak Aldo uwolnił się. Ekwadorczyk ponownie doprowadził jednak do klinczu.

Trzecią rundę Vera zaczął od wywierania presji. Szybko Aldo zaszedł jednak za jego plecy. Brazylijczyk wpiął się i starał się ściągnąć przeciwnika do dołu. Vera popełnił błąd i znalazł się na macie. Były mistrz kategorii piórkowej szukał przełożenia ręki pod brodą przeciwnika Aldo był wpięty za plecami i nie odpuszczał tej pozycji. Vera kręcił się jak mógł ale już do końca walki nie zdołał się wyswobodzić.

Wszyscy sędziowie byli zgodni. Punktowali pojedynek 29-28 dla Jose Aldo.