MMA PLUFCUFC on ESPN+ 40: Glover Teixeira poddał Thiago Santosa. Zanakomita postawa starszego Brazylijczyka! [WIDEO]

UFC on ESPN+ 40: Glover Teixeira poddał Thiago Santosa. Zanakomita postawa starszego Brazylijczyka! [WIDEO]

Glover Teixeira (32-7) poddał Thiago Santosa (21-8) w trzeciej rundzie walki wieczoru gali UFC on ESPN+ 40 w Las Vegas

Santos był zdecydowanie szybszy od rywala i był w stanie wielokrotnie trafiać starszego rywala. Teixeira odczuwał te ciosy, ale mimo wszystko szedł naprzód. Poszedł on po obalenie. Przypłacił to przyjęciem kilku mocnych łokci, ale efektownie wyniósł przeciwnika i rzucił nim o matę. Przez chwilę zawodnik ten miał nawet dosiad, potem uzyskał go ponownie. Teixeira zadawał ciosy z góry, spuszczał też mocne łokcie. Pretendent sprzed 6 lat kontynuował swoją ofensywę w parterze. Santos zdołał co prawda uzyskać gardę, ale nadal był dominowany przez rywala.

Kolejną rundę Santos zaczął od kilku dobrych kopnięć. Teixeira szybko jednak zdołał go przewrócić. Starszy z Brazylijczyków prowadził mocne ground&pound i starał się przejść pozycję. Teixeira często bił z góry, pracując pięściami i łokciami. Udało mu się w końcu zająć pozycję boczną. Do końca rundy dominował na rywalem. W samej końcówce uzyskał nawet dosiad a potem duszenie zza pleców. Było jednak za późno, by wykończyć tę technikę.

Po nieudanej próbie obalenia Teixeira przyjął mocny cios i zaliczył nokdaun. Santos ruszył za nim do ataku, ale przeciwnik przetrwał początkową nawałnicę. “Marreta” kontynuował mocne ataki. Teixeira odmienił jednak sytuację. Zaszedł za plecy przeciwnika i zmusił go odklepania.

Dla 41-letniego Teixeiry to już piąte zwycięstwo z rzędu. Doświadczony Brazylijczyk jest w tej chwili pierwszym pretendentem w wadze półciężkiej UFC.

Zobacz także:

UFC on ESPN+ 40 – wyniki

Kolejna gala w UFC Apex w Las Vegas. Walka wieczoru to brazylijskie starcie czołowych zawodników wagi półciężkiej.