MMA PLUFCUFC on ESPN+ 40: Andrei Arlovski pokonał decyzją Tannera Bosera

UFC on ESPN+ 40: Andrei Arlovski pokonał decyzją Tannera Bosera

Foto: UFC Europe, Twitter

Andrei Arlovski (30-19, 2 N/C) pokonał Tannera Bosera (19-7-1) jednogłośną decyzją sędziowską co-main evencie gali UFC on ESPN+ 40.

Początek walki był spokojny. Boser wyprowadzał od czasu do czasu pojedyncze niskie kopnięcia. Ogólnie w pierwszej odsłonie nie działo się wiele. Troszkę więcej mimo wszystko robił “The Buldozer”, choć czasami Arlovski odpowiadał, chociażby wysokimi kopnięciami. Obaj zawodnicy przyjęli mocne ciosy tuż przed końcem rundy.

W kolejnej rundzie na początku oglądaliśmy przede wszystkim kopnięcia. Arlovski był nastawiony na ataki w kontrze. Choć młodszy z zawodników był bardziej aktywny to niektóre mocne ciosy byłego mistrza robiły wrażenie. Jak choćby ten z samej końcówki rundy.

Na początku trzeciej rundy Boser spychał przeciwnika w kierunku siatki. Kanadyjczyk od czasu do czasu trafiał ciosami, wyprowadzał też kopnięcia. Białorusin nie pozostawał mu jednak dłużny. Na minutę przed końcem były czempion trafił w ładnej szarży. W końcówce oglądaliśmy przez chwilę walkę w zwarciu i wymianę.

Punktacja u wszystkich sędziów była identyczna. Punktowali oni pojedynek 29-28 dla Arlovskiego. Były mistrz królewskiej dywizji odniósł drugie zwycięstwo z rzędu.

Zobacz także:

UFC on ESPN+ 40 – wyniki

Kolejna gala w UFC Apex w Las Vegas. Walka wieczoru to brazylijskie starcie czołowych zawodników wagi półciężkiej.