MMA PLUFCUFC on ESPN 32: Calvin Kattar pokazał bokserską klasę! Rozbijał Chikadze przez 5 rund [WIDEO]

UFC on ESPN 32: Calvin Kattar pokazał bokserską klasę! Rozbijał Chikadze przez 5 rund [WIDEO]

Calvin Kattar (23-5) pokonał Gigę Chikadze (14-3) jednogłośną decyzją w walce wieczoru gali UFC on ESPN 32 w Las Vegas.

UFC on ESPN 32 Calvin Kattar

Chikadze bardzo szybko zaczął od kopnięć. Czasem dokładał też ciosy w krótkich seriach. Przestrzelone kopnięcie sprawiło, że Kattar złapał go i przewrócił. Amerykanin znalazł się na górze i kontrolował przeciwnika. Gruzin próbował co prawda gilotyny, ale bez powodzenia. W końcówce rundy Kattar znalazł się za jego plecami.

Druga runda oczywiście zaczęła się w stójce i zgodnie z oczekiwaniami w tej płaszczyźnie przeważał Chikadze. Kolejne ciosy i kopnięcia Gruzina dochodziły do celu. Od czasu do czasu Kattar mocno jednak kontrował. Zawodnicy wchodzili w potężne wymiany. “Ninja” trafiał częściej, ale uderzenia Amerykanina robiły wrażenie. Kattar popisał się choćby łokciem po obrocie. Końcówkę rundy “Boston Finisher” zaakcentował również przytrzymaniem oponenta pod siatką.

Kattar wciąż napierał z ciosami. Miał przewagę, ale Gruzin nie pozostawał mu dłużny. Kattar przeważał jednak spychając przeciwnika do defensywy.

“Boston FInisher” znakomicie pracował lewym prostym. W ten sposób konsekwentnie rozbijał twarz rywala. Amerykanin pokazywał, że jest fenomenalnie usposobiony pięściarsko. Rozcinął przeciwnika również za pomocą łokci. Chikadze odpowiadał, ale zdecydowanie był zepchnięty do defensywy.

Kattar wciąż punktował rywala ciosami prostymi. Amerykanin prezentował się wręcz wybornie. Po raz kolejny potężnie trafił łokciem. W samej końcówce zasypał jeszcze Gruzina morderczymi łokciami. Chikadze przewrócił się, ale zabrakło nieco czasu, aby zakończyć pojedynek przed czasme.

Decyzja sędziów była oczywista. 50-45, 50-45, 50-44 – zdecydowanie zwyciężył Calvin Kattar.

Zobacz także:

Rzucił FEN dla KSW 66! Paweł Jóźwiak wściekły: Dożywotnio skreślony! Co wy na to?

W dniu dzisiejszym działo się wiele wokół najbliższej gali KSW, najpierw wypadł Tomasz Romanowski z powodów zdrowotnych, a następnie ogłoszone zastępstwo, którym jest Robert Maciejowski (5-3-1). Jednak pojawiły się wcześniej nieujawnione informację ze strony FEN!

Prokuratura złożyła zażalenie w sprawie “Słowika”! Warszawski sąd podjął decyzję! Widzieliście?

Czy nowy boss MMA-VIP pozostanie na wolności? Warszawski sąd podjął decyzję w sprawie zażalenia prokuratury odnośnie Andrzeja Z. ps. “Słowika”.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis