MMA PLUFCUFC on ESPN 30: Świetna walka. Ricky Turcios zwycięzcą TUF-a w wadze koguciej [WIDEO]

UFC on ESPN 30: Świetna walka. Ricky Turcios zwycięzcą TUF-a w wadze koguciej [WIDEO]

Ricky Turcios (11-2) pokonał Brady’ego Hiestanda (5-2) w finale 29. sezonu programu The Ultimate Fighter w kategorii koguciej podczas gali UFC on ESPN 30.

Hiestand od początku napierał. Dążył do klinczu i jeszcze w pierwszej minucie zdołał obalić rywala. “Bam-Bam” znalazł się z góry, choć rywal próbował się wydostać. W końcu Turcios wstał, ale szybko… został sprowadzony na ziemię. Hiestand był ciosy młotkowe, za to rywal z pleców podjął próbę trójkąta. Zawodnicy po krótkiej stójce ponownie znalazł się w parterze. Turcios wciąż szukał technik kończących. Raz jeszcze zawodnicy wrócili na nogi. Mocne ciosy z obu stron!

Drugą rundę Hiesand zaczął od ofensywy. Presja przyniosła mu kolejne obalenie. Turcios został usadzony na macie pod siatką, ale mimo wszystko próbował kimury. Po powrocie do stójki znowu oglądaliśmy mocne wymiany. Turcios zaszedł za plecy rywala, ale ten zdołał go zrzucić a potem efektownie obalić. Turcios znakomicie odwrócił pozycję. “Hadouken” pokazywał jak kreatywnym jest zawodnikiem. Mimo wszystko to Hiestand ponownie znalazł się z góry. Potem walka przeszła do klinczu, w którym tym razem Turcios dociskał. Końcówka rundy to zaś kolejne wymiany.

Doszło do decydującej, trzeciej rundy. Hiestand wypuszczał obszerne ciosy. Kilkoma mocnymi uderzeniami odpowiedział jednak Turcios. Po jednym z ciosów przeciwnik stracił równowagę. Pojedynek raz jeszcze przeniósł się do parteru. Hiestand dociskał pod siatką, ale to oponent mocno rozbijał go łokciami. Mimo wszystko “Bam-Bam” kontynuował swój atak. Turcios znakomicie odwrócił jednak pozycję. Teraz to on przeszedł do ataku. Zawodnicy wciąż utrzymywali mocne tempo. Przewagę miał jednak Turcios. Zaakcentował to jeszcze mocną końcówką.

Decyzja sędziów była niejednogłośna. Sędziowie punktowali walkę 29-28 – dwóch dla Turciosa, zaś jeden dla Hiestanda.

Zobacz także:

Alistair Overeem o WWE: To oszustwo, żałosne, słabe, nie ma sensu…

“Reem” w przeszłości kibicował takim zawodnikom WWE jak: Hulk Hogan, Ultimate Warrior, Honky Tonk Man czy Andre The Giant., ale dzisiaj nie jest w stanie oglądać udawanych walk.

Ostre wymiany przed finałem GROMDY! Halych do Gromadzkiego: Twoja szczęka będzie złamana!

Nieco ponad 3 tygodnie dzielą nas od finału GROMDY! 17 września w walce na gołe pięści zmierzą się ze sobą Tomasz Gromadzki oraz Vasyl Halych. Obaj zawodnicy nie szczędzą wobec siebie cierpkich słów przed pojedynkiem.