MMA PLUFCUFC on ESPN 29: Jared Cannonier minimalnie lepszy od Kelvina Gasteluma na pełnym dystansie [WIDEO]

UFC on ESPN 29: Jared Cannonier minimalnie lepszy od Kelvina Gasteluma na pełnym dystansie [WIDEO]

Jared Cannonier (14-5) pokonał Kelvina Gasteluma (17-8, 1 N/C) jednogłośną decyzją sędziowską w walce wieczoru gali UFC on ESPN 29 w Las Vegas.

Na początku walki oglądaliśmy sporo kopnięć. Gastelum wywierał presję, ale sporo ciosów oglądaliśmy z obu stron. W samej końcówce Gastelum próbował jeszcze sprowadzić, ale bez powodzenia.

Cannonier był nastawiony głównie na kontrę. Ataki częściej inicjował zaś Gastelum dokładając do tego też sporo kopnięć. Oglądaliśmy mocne ciosy z obu stron. Pod koniec rundy Cannonier popisał się efektownym kopnięciem po przekroku. Ogólnie jednak lepiej w tej rundzie wyglądał jego przeciwnik.

Cios Cannoniera na początku trzeciej rundy sprawił, że przeciwnik zaliczył nokdaun. Gastelum wrócił jednak do siebie Szukał obaleń, wciąż pracował też ciosami.

Intensywny początek rundy czwartej z obu stron. Dobre wysokie kopnięcie Cannoniera. “Killa Gorilla” dokładał też do tego ciosy. Gastelum wciąż jednak odpowiadał ciosami. Cannonier świetnie skontrował i zwycięzca 17. sezonu TUF-a nieco przysiadł.

W piątej rundzie Gastelum zdołał przyprzeć przeciwnika do siatki. Zawodnik ten szukał drogi do obalenia, ale rywal dobrze się wybronił. Zawodnicy wrócili do rywalizacji w stójce. Żaden z nich nie podejmował większego ryzyka, choć przeważał Gastelum. Próbował on też ponownie sprowadzić, lecz i tym razem bez powodzenia. Cannonier trafił jeszcze dobrze kolanem na sam koniec walki.

Wszyscy sędziowie punktowali walkę identycznie – 48-47 dla Cannoniera.

Zobacz także:

Bellator 265 – wyniki

W Sioux Falls w Południowej Dakocie odbyła się gala Bellator 265. Kilka pojedynków rozstrzygnęło się w samych końcówkach rund, wliczając w to także walkę wieczoru.

PFL 2021 #8 – wyniki i najlepsze akcje. Kayla Harrison i były zawodnik KSW w finale [WIDEO]

Za nami druga już gala fazy play-off tegorocznego sezonu PFL. Tym razem do walk o milion dolarów zbliżyli się zawodnicy wagi ciężkiej oraz zawodniczki kategorii lekkiej.

Elite Fighters 2: Dojdzie do pierwszej w historii walki kobiety z mężczyzną! Znamy też datę!

To już pewne! Po raz pierwszy w historii na gali mieszanych sztuk walki w Polsce dojdzie do zestawienia kobiety z mężczyzną. Elite Fighters za pomocą mediów społecznościowych zdradziła również datę drugiej edycji.