MMA PLUFCUFC on ESPN 24: Marina Rodriguez lepsza od Michelle Waterson w walce wieczoru [WIDEO]

UFC on ESPN 24: Marina Rodriguez lepsza od Michelle Waterson w walce wieczoru [WIDEO]

Foto: UFC on Twitter

Marina Rodriguez (14-1-2) pokonała Michelle Waterson (18-9) jednogłośną decyzją w walce wieczoru gali UFC on ESPN 24 w Las Vegas.

Zawodniczki zaczęły pojedynek stojąc daleko od siebie. Jako pierwsza trafiła Rodriguez. Brazylijka wyprowadziła serię ciosów. Waterson próbowała swoich firmowych kopnięć. Rodriguez korzystała z przewagi zasięgu. Amerykanka zaś musiała nadrabiać dobiegając do oponentki Momentami Brazylijka zamykała rywalkę na siatce, gdzie trafiała ciosami i kopnięciami. Rundę zakończyła też dobrymi kolanami.

Rodriguez wywierała presję na rywalce. “Karate Hottie” odpowiadała w wymianach, ale przewaga należała jednak do przeciwniczki. Waterson sporo korzystała z kopnięć. Niskie dochodziły, ale te kopane wyżej najczęściej były jednak niecelne. W końcówce rundy Rodriguez wzmocniła tempo atakując serią ciosów.

Trzecią rundę Rodriguez zaczęła również mocno. Świetne kombinacje zawierające również kopnięcia. Waterson pozbierała się jednak i docisnęła rywalkę do siatki. Po zerwaniu klinczu Rodriguez wróciła do świetnej pracy w stójce. Kolejne ciosy Brazylijki dochodziły do celu. Waterson odpowiedziała dobrymi lowkickami wytrącając przeciwniczkę z równowagi. Ponownie jednak Rodriguez mocno zaakcentowała końcówkę rundy.

Także na początku rundy inicjatywa należała do Mariny Rodriguez. To ona szła do przodu i wyprowadzał serie ciosów. W tej rundzie Waterson zdołała ją jednak obalić. “Karate Hottie” kontrolowała rywalkę, ale nie była zbytnio w stanie zadawać ciosów. Amerykanka wcisnęła rywalkę w siatkę. W końcówce rundy spuściła też kilka łokci.

Dość spokojny początek piątej rundy. Oglądaliśmy sporo kopnięć. Waterson trafiła bocznym kopnięciem na wątrobę. Rodriguez odpowiedziała jednak kilkoma mocnymi ciosami. Brazylijka spychała przeciwniczkę w kierunku siatki, gdzie była w stanie trafiać. Waterson jednak nie poddawała się i wciąż była groźna. W końcówce tempo jeszcze wzrosła, lecz bardziej efektywna była wtedy Brazylijka.

Walkę wieczoru musieli rozstrzygnąć sędziowie punktowi. 48-47, 49-46, 49-46 – wszyscy sędziowie punktowali pojedynek na korzyść Mariny Rodriguez.

Zobacz także:

Jake Paul zmierzy się z kolejnym mistrzem mistrzem MMA. Tym razem większe wyzwanie!

Jake Paul niedawno szybko rozprawił się z Benem Askrenem a już zaplanowano kolejny jego pojedynek z zawodnikiem MMA. Jego przeciwnikiem w sierpniu będzie bowiem były mistrz UFC w kategorii półśredniej – Tyron Woodley.

Artur Szpilka zabiera głos po szybkiej przegranej z Łukaszem Różańskim! [WIDEO] Widzieliście?

Artur Szpilka przegrał w ubiegły wieczór pojedynek z Łukaszem Różańskim. „Szpila” został znokautowany w 1 rundzie pojedynku. 32-latek, po raz pierwszy zabrał głos na temat swojej porażki.