MMA PLUFCUFC on ESPN 24: Marina Rodriguez lepsza od Michelle Waterson w walce wieczoru [WIDEO]

UFC on ESPN 24: Marina Rodriguez lepsza od Michelle Waterson w walce wieczoru [WIDEO]

Foto: UFC on Twitter

Marina Rodriguez (14-1-2) pokonała Michelle Waterson (18-9) jednogłośną decyzją w walce wieczoru gali UFC on ESPN 24 w Las Vegas.

Zawodniczki zaczęły pojedynek stojąc daleko od siebie. Jako pierwsza trafiła Rodriguez. Brazylijka wyprowadziła serię ciosów. Waterson próbowała swoich firmowych kopnięć. Rodriguez korzystała z przewagi zasięgu. Amerykanka zaś musiała nadrabiać dobiegając do oponentki Momentami Brazylijka zamykała rywalkę na siatce, gdzie trafiała ciosami i kopnięciami. Rundę zakończyła też dobrymi kolanami.

Rodriguez wywierała presję na rywalce. “Karate Hottie” odpowiadała w wymianach, ale przewaga należała jednak do przeciwniczki. Waterson sporo korzystała z kopnięć. Niskie dochodziły, ale te kopane wyżej najczęściej były jednak niecelne. W końcówce rundy Rodriguez wzmocniła tempo atakując serią ciosów.

Trzecią rundę Rodriguez zaczęła również mocno. Świetne kombinacje zawierające również kopnięcia. Waterson pozbierała się jednak i docisnęła rywalkę do siatki. Po zerwaniu klinczu Rodriguez wróciła do świetnej pracy w stójce. Kolejne ciosy Brazylijki dochodziły do celu. Waterson odpowiedziała dobrymi lowkickami wytrącając przeciwniczkę z równowagi. Ponownie jednak Rodriguez mocno zaakcentowała końcówkę rundy.

Także na początku rundy inicjatywa należała do Mariny Rodriguez. To ona szła do przodu i wyprowadzał serie ciosów. W tej rundzie Waterson zdołała ją jednak obalić. “Karate Hottie” kontrolowała rywalkę, ale nie była zbytnio w stanie zadawać ciosów. Amerykanka wcisnęła rywalkę w siatkę. W końcówce rundy spuściła też kilka łokci.

Dość spokojny początek piątej rundy. Oglądaliśmy sporo kopnięć. Waterson trafiła bocznym kopnięciem na wątrobę. Rodriguez odpowiedziała jednak kilkoma mocnymi ciosami. Brazylijka spychała przeciwniczkę w kierunku siatki, gdzie była w stanie trafiać. Waterson jednak nie poddawała się i wciąż była groźna. W końcówce tempo jeszcze wzrosła, lecz bardziej efektywna była wtedy Brazylijka.

Walkę wieczoru musieli rozstrzygnąć sędziowie punktowi. 48-47, 49-46, 49-46 – wszyscy sędziowie punktowali pojedynek na korzyść Mariny Rodriguez.

Zobacz także:

UFC on ESPN 24 – wyniki

W walce wieczoru kolejnej gali UFC w Las Vegas zmierzą się Marina Rodriguez i Michelle Waterson. Ponadto w rozpisce znaleźli się też m.in. Donald “Kowboj” Cerrone, Neil Magny czy Amanda Ribas.

Bartłomiej “Balboa” Domalik zwycięzcą turnieju na GROMDA 5!

“Balboa” prezentował się znakomicie przez cały turniej. Swoje zwycięstwo przypieczętował w fenomenalnym finale z “Glebą”.