MMA PLUFCUFC on ESPN 14: „Shogun” Rua po raz trzeci wygrywa z “Małym Nogiem” [WIDEO]

UFC on ESPN 14: „Shogun” Rua po raz trzeci wygrywa z “Małym Nogiem” [WIDEO]

Foto: UFC
Foto: UFC

Mauricio „Shogun” Rua (27-11-1) pokonał Antonio Rogerio Nogueirę (23-10) w co-main evencie gali UFC on ESPN 14. Było to trzecie zwycięstwo Brazylijczyka nad rodakiem.

Rua zajął miejsce na środku klatki. Nogueira krążył wokół nieego. Na początku walki ciosów było niewiele. “Shogun” zadawał pojedyncze niskie kopnięcia. Rua następnie skrócił dystans i docisnął przeciwnika do siatki. Brazylijczyk obijał swego rodaka kolanami. W końcu zawodnicy wrócili jednak na środek. “Mały Nog” zdołał się przebić przez gardę rywala. Później “Shogun” dobrze go jednak skontrował. Teraz to Nogueira był na środku a młodszy o 6 lat rywal krążył wokół niego. Później oglądaliśmy potężne wymiany ciosów z obu stron. Nogueira radził sobie całkiem nieźle, lecz w końcówce rundy dał się przewrócić rywalowi.

Już na początku drugiej rundy Rua zaatakował i zainicjował klincz. Ten szybko jednak zerwano. “Minotouro” był groźny w stójce i potrafił przymierzyć. Rua odpowiadał kopnięciami. W końcu “Shogun” stracił jednak równowagę i znalazł się na plecach. Nogueira kontrolował walkę, lecz w końcu pozwolił przeciwnikowi wstać. “Shogun” w stójce mocno trafił. Potem ponownie przymierzył, tym razem po kontrze. Nogueira nie odpuścił jednak i sam także ładnie trafił.

Doświadczeni Brazylijczycy dotrwali do ostatniej, trzeciej rundy. Rua okopywał nogę rywala. 38-latek trafiał, lecz sam też przyjmował. “Shogun” zajmował miejsce na środku oktagonu, lecz nie miał wyraźnej przewagi. “Mały Nog” stara się wchodzić w wymiany. Rua dobrze jednak kontrował i dokładał do tego kopnięcia. “Shogun” na minutę przed końcem znalazł się też na górze w parterze. Brazylijczyk mógł kontrolować swojego rodaka i zadawał kolejne ciosy.

Sędziowie punktowali musieli decydować o wyniku walki. Ponownie nie byli oni też jednomyślni. Jeden z sędziów punktował 29-28 dla Nogueiry, dwaj pozostali jednak w takim samym stosunku dla Ruy.

Było to już trzecie starcie tych zawodników. Poprzednie dwa miały miejsce w 2005 i 2015 roku i lepszy okazał się w nich “Shogun” wygrywając jednogłośnymi decyzjami sędziowskimi. Za trzecim razem Rua także wygrał na punkty, lecz tym razem niejednogłośnie.

Zobacz także:

UFC on ESPN 14 – wyniki

Organizacja UFC przygotowała świetną kartę walk na kolejną galę na Fight Island. Jak poradzą sobie Robert Whittaker, “Shogun” Rua, Alexander Gustafsson czy Peter Sobotta?