MMA PLUFCUFC on ESPN 14: Alex Oliveira pewnie pokonał na punkty Petera Sobottę [WIDEO]

UFC on ESPN 14: Alex Oliveira pewnie pokonał na punkty Petera Sobottę [WIDEO]

Foto: Combate
Foto: Combate

Alex Oliveira (22-8-1, 2 N/C) zdecydowanie pokonał Petera Sobottę (17-7-1) na pełnym dystansie podczas UFC on ESPN 14 na Fight Island.

Oliveira zaczął od kopnięć na korpus. Początek walki to właśnie przede wszystkim kopnięcia, których więcej było jednak ze strony Brazylijczyka. Po jednym z nich Sobotta wyraźnie się cofnął. Ogólnie jednak to niemiecki zawodnik polskiego pochodzenia był tym, który szedł w tym pojedynku do przodu. Kolejne kopnięcia brazylijskiego “Kowboja” robiły jednak swoje.

Na początku drugiej rundy Sobotta poszukał obalenia. Nieudane wejście w nogi zawodnik urodzony w Zabrzu przypłacił przyjęciem kilku łokci. Sobotta chciał jeszcze przewrócić za jedną nogę, lecz bez powodzenia. Oliveira uwolnił się a w stójce dalej rozdawał karty. Jedno z jego kopnięć trafiło jednak w krocze przeciwnika. Po przerwie “Kowboj” nadal miał przewagę. Walczący z bocznej pozycji zawodnik kontrolował walkę. Ponownie jednak dopuścił się on faulu, tym razem wkładając palec w oko przeciwnika. Walka ponownie została jednak wznowiona. Oliveira zaznaczył jeszcze swoją dominację posyłając rywala na deski prawym prostym.

Pojedynek doszedł do trzeciej, ostatniej rundy. Oliveira zaczął od mocnego kopnięcia. “Kowboj” przestrzelił kolejny cios i Sobotta spróbował obalenia. Brazylijczyk dobrze odrzucił jednak nogi i obronił tę próbę. Na głowie Sobotty pojawiało się już sporo krwi. Oliveira raz jeszcze mocno trafił kopnięciem na tułów. Potem po przeskoku wyprowadził high kicka. Zawodnicy walczyli dość daleko od siebie. Częściej trafiał jednak wciąż Oliveira. Sobotta był skuteczny w pojedynczych akcjach. Było to jednak zbyt mało, by przechylić szalę na swoją korzyść.

Sędziowie nie mieli wątpliwości. Wszyscy wskazali zwycięstwo Oliveiry w stosunku 30-27. Było to drugie zwycięstwo z rzędu Brazylijczyka.

Zobacz także:

UFC on ESPN 14 – wyniki

Organizacja UFC przygotowała świetną kartę walk na kolejną galę na Fight Island. Jak poradzą sobie Robert Whittaker, “Shogun” Rua, Alexander Gustafsson czy Peter Sobotta?