MMA PLUFCUFC on ABC 1: Fenomenalny Max Holloway rozbił Calvina Kattara w walce wieczoru [WIDEO]

UFC on ABC 1: Fenomenalny Max Holloway rozbił Calvina Kattara w walce wieczoru [WIDEO]

Max Holloway (22-6) pokonał Calvina Kattara (22-5) jednogłośną decyzją w walce wieczoru gali UFC on ABC 1 na Fight Island. Hawajczyk zaprezentował się naprawdę wybornie.

Początek walki to głównie kopnięcia i proste z obu stron. Holloway momentami przyśpieszał i trafiał w kombinacjach. “Błogosławiony” prezentował się naprawdę wyśmienicie. Wyprzedzał przeciwnika i trafiał go urozmaiconymi ciosami. Kattar odgryzał się, ale robił to zdecydowanie rzadziej niż rywal. Holloway trafił też obrotowym kopnięciem na tułów i rywal wyraźnie to odczuł. Później były mistrz powtarzał jeszcze te akcje.

Holloway intensywnie zaczął też rundę drugą. Kolejne jego ciosy dochodziły do celu. Hawajczyk dalej demolował rywala. Jego przewaga szybkości była imponująca. Musiał mieć się jednak na baczności, gdyż ciosy Kattara były naprawdę mocne. Inicjatywa nadal należała jednak do Hollowaya. Nawałnica ciosów! Potężne łokcie! Kattar próbował klinczu, ale niewiele mu to dało. W końcówce rundy Holloway był jeszcze bliski skończenia po wysokim kopnięciu.

Były mistrz kontynuował mocne ataki. Kattar trafił za to potężnym podbródkowy. “Błogosławiony” nie zatrzymywał się jednak i dalej trafiał nieustannie różnicując ciosy. Fenomenalny pokaz stójkowej techniki!

Czwarta runda to dalsze rozbijanie rywala przez Hollowaya. Potężne ciosy, łokcie. Kattar po omacku niemal , ale odpowiadał. Holloway dalej atakował. Nieprawdopodobna nawałnica. Sędzia bacznie przyglądał się już Kattarowi. “Błogosławiony” obijał korpus, wyprowadzał też mordercze łokcie. Mimo wszystko Kattar pozostał w walce i odpowiedział jeszcze mocnymi ciosami. W końcówce rundy Holloway popisał się jeszcze kilkoma efektownymi kopnięciami.

Przyszedł czas na rundę piątą. Holloway dalej bił, to na głowę to na tułów. Kattar wykazywał się niesłychaną wręcz odpornością. Wciąż “Boston Finisher” odpowiadał też sam ciosami. Przewaga Hollowaya nie podlegała jednak wątpliwościom. “Błogosławiony” prowokował też swojego przeciwnik. Cóż za postawa Maxa Hollowaya!

50-43, 50-43, 50-42 – miażdżące zwycięstwo Maxa Hollowaya!

Zobacz także:

UFC on ABC 1 – wyniki

W walce wieczoru pierwszej tegorocznej gali UFC zmierzą się Max Holloway i Calvin Kattar. W rozpisce też m.in. Carlos Condit, Santiago Ponzinibbio czy David Zawada.