MMA PLUFCUFC on ABC 1: David Zawada przegrał z Ramazanem Emeevem po niejednogłośnej decyzji

UFC on ABC 1: David Zawada przegrał z Ramazanem Emeevem po niejednogłośnej decyzji

David Zawada (17-6) przegrał z Ramazanem Emeevem (20-4) niejednogłośną decyzją na gali UFC on ABC 1 w Abu Dhabi.

Warto zauważyć, że choć Zawada formalnie reprezentuje w UFC Niemcy to do oktagonu wszedł z polską flagą.

Zawodnicy starali się wypadać z ciosami. Potem przy okazji zwarcia mocnym krótkim sierpem trafił Emeev. Kolejne klincze też bywały groźne w wykonaniu obu zawodników. W końcu to jednak Rosjanin obalił. Zajął nawet pozycję boczną, ale Zawada szybko wstał. Później “Sagat” docisnął rywala do siatki. Dał się jednak odwrócić i to Emeev uzyskał dominującą pozycję w klinczu. Na dodatek Rosjanin ponownie przewrócił swojego rywala. Zawada wstał, lecz przy okazji przyjął kilka naprawdę mocnych ciosów.

Na wczesnym etapie drugiej rundy Emeev zanurkował pod ciosem przeciwnika i ponownie przeniósł pojedynek do parteru. Potem Rosjanin przez chwilę kontrolował w klinczu pod siatką, zaś następnie pojedynek przeniósł się na środek. Jedną z broni Zawady były niskie kopnięcia. “Sagat” próbował też krótkich ciosów w klinczu. W końcówce udało mu się obronić próbę obalenia, ale inicjatywa i tak należała do Emeeva. Mieliśmy jednak kontrowersję, gdyż Rosjanin trafił już po syrenie kończącej rundy a w okolicach łuku brwiowego Zawady pojawiło się rozcięcie.

W trzeciej rundzie Emeev szybko obalił. Po dłuższym czasie Zawada wstał, ale znalazł się w uścisku przeciwnika. “Gorets” w końcu usiał odpuścić i to Zawada znalazł się na górze. “Sagat” miał nawet dosiad, ale chwila nieuwagi zakończyła się odwróceniem pozycji. Zawodnicy wrócili o stójki. Obaj próbowali zadawać mocne ciosy. Pojedynek ostatecznie potrwał jednak pełne 15 minut.

Jeden z sędziów punktował walkę 29-28 dla Zawady. Dwaj pozostali jednak 29-28 dla Emeeva i to reprezentant Rosji został zwycięzcą.

Zobacz także:

UFC on ABC 1 – wyniki

W walce wieczoru pierwszej tegorocznej gali UFC zmierzą się Max Holloway i Calvin Kattar. W rozpisce też m.in. Carlos Condit, Santiago Ponzinibbio czy David Zawada.