MMA PLUFCUFC: Khamzat Chimaev wycofał się z walki?

UFC: Khamzat Chimaev wycofał się z walki?

Foto: Khamzat Chimaev facebook

Wszystko wskazuje na to, że walka Khamzata Chimaeva (9-0) z Leonem Edwardsem (18-3) ponownie zostanie odwołana. Na twitterze krążą wieści, że Czeczen postanowił wycofać się z pojedynku.

Wielu kibiców miało świadomość, że są to plotki, lecz na oficjalnej stronie UFC zniknęła promocja starcia Khamzata z Brytyjczykiem. Już niebawem poznamy szczegóły, dlaczego ”Borz” nie będzie w stanie zawalczyć dwudziestego stycznia. Pytanie najważniejsze brzmi czy walka ponownie zostanie przełożona na nowy termin czy będzie trzeba obu zestawić z innymi rywalami.

Khamzat Chimaev wycofał się z walki?

Wedle doniesień z twittera – Khamzat Chimaev (9-0) zdecydował, że zrezygnuje ze starcia z Leonem Edwardsem (18-3), do którego miało dojść dwudziestego stycznia w Abu Dhabi. Jest to druga próba doprowadzenia do tego zestawienia.

Przypomnijmy, że dla Khamzata miał to być wielki test, bo przecież ”Rocky” aktualnie znajduje się na czwartej pozycji w oficjalnym rankingu UFC w wadze półśredniej.

Jamajczyk domagał się starcia o pas mistrzowski jednak trudno uwierzyć, że szybko ją dostanie – jeśli jest zestawiana z zawodnikiem, którego jeszcze nie ma w oficjalnym rankingu. Edwards aktualnie ma passę ośmiu zwycięstw z rzędu, w tym dwie walki zakończył przed czasem.

29-latek w poprzednim roku stoczył dwa pojedynki. Leon w marcu w Londynie po 5 rundach pokonał Gunnara Nelsona. Ostatni start miał miejsce w lipcu. Brytyjczyk bez problemów na dystansie mistrzowskim zdominował Rafaela Dos Anjosa.

Khamzat trafił do UFC na początku lipca. W krótkim odstępie czasu odnotował trzy efektowne zwycięstwa – czym zyskał w oczach fanów. ”Borz” poddał doświadczonego Josha Phillipsa, aby później zdemolować Rhysa McKee i w zaledwie 17-sekund znokautować Geralda Meerschaerta.

Zobacz także:

Wielka metamorfoza pięściarki! Widzieliście?

Sylwia Kusiak pokazuje jak przełamywać bariery. Zobaczcie przemiany pięściarki z Koszalina

Don Kasjo o następnym rywalu! Kto nim będzie?

Don Kasjo zdradził, że jego najbliższy przeciwnik będzie mocny. Przypomnijmy, że Kasjusz postawił warunek FAME MMA. W następnym pojedynku musi zmierzyć się z kimś z UFC