MMA PLUFCUFC: Jeszcze nie zadebiutował, a już został zwolniony. Powodem przeszłość neonazistowska!

UFC: Jeszcze nie zadebiutował, a już został zwolniony. Powodem przeszłość neonazistowska!

Timo Feucht (8-1) był bliski spełnienia marzeń, ale wszystko zakończyło się fiaskiem! Niemiec już w środę miał zadebiutować w największej organizacji na świecie, ale został pierw wycofany z karty, a teraz dodatkowo zwolniony. Powodem jest przeszłość neonazistowska!

Reprezentant Niemiec w najbliższą środę miał stanąć przed szansą udanego debiutu w UFC. 24 latek walczący w kategorii półciężkiej miał zmierzyć się z niepokonanym Kennethem Berghiem (8-0). W miejsce Timo niespodziewanie wszedł Jorge Gonzalez (16-4), którego polscy kibice mogą pamiętać. Meksykanin w lutym poprzedniego roku w Warszawie już w pierwszej odsłonie znokautował Luke Barnatta.

Timo Feucht: Smutne jest, że tracę marzenia za błędy z okresu, gdy miałem 19-lat!

Timo Feucht (8-1) musi odpowiadać za swoje błędy z przeszłości, którymi były poglądy neonazistowskie. Osoby te posługują się znakami jak choćby swastyka, krzyże czy choćby runy. Tym samym Timo ze względu na poglądy zostaje zwolniony z kontraktu i będzie musiał szukać nowego pracodawcy. Tak blisko dotknięcia marzeń, a jednak tak daleko – tak można to określić.

View this post on Instagram

There was a time in my life when I wasn’t the focused athlete and dad that I am now. Yes, I did things in my past that I am not proud of. I was a fanatic football fan and I kicked over the traces. But there were moments that have led me to reconsider who I wanted to be in life. At the beginning of 2018, I received the biggest gift that can happen to any human being when my son Arthur was born. I felt what it was like to have responsibility for another tiny human. I realized that if not before, now was the time that I had to turn my life around by 180 degrees. I want a good future for my son and our family. This was the time I also started training at Allstars in Sweden. It is a big international gym with athletes from every nationality and walk of life. My friend and coach Selman Berisha saw something with me and picked me to become one of UFC contender Alex Gustafsson’s main training partners. Through my development as an athlete, I qualified first for the Contender Series and now I’ve been given the opportunity to be part of this unique UFC Fight Island experience. What makes me sad is that it is because of things I did when I was 19 years old that I should lose the dream of my life even though I have long moved on from what was in the past. I clearly would like to state that I never had any extreme political opinion, but I was a teenager who was young and dumb. Now, I have an Arabic Muslim family member that I am very close with and I train with people from all religions and walks of life. I have an international coaching staff made of Albanians, Brazilians, Russians and Swedes. There is just one thing that I’m asking for: Please don’t judge me based on things that happened almost five years ago. I was immature and hanging with the wrong crowd. Please see what I have sacrificed to make it here. Please see the man I have become. I discovered Martial Arts and that has saved my life. The sport has led me onto the right path. I want nothing more than becoming a role model for young kids who have had to go through the same that I did. @danawhite @mickmaynard2 @ufc @ufceurope #ufc #ufceurope

A post shared by Timo Feucht (@timofeucht) on

Był czas w moim życiu, kiedy nie byłem skoncentrowanym sportowcem i tatą, którym jestem teraz. Tak, robiłem w przeszłości rzeczy, z których nie jestem dumny. Byłem fanatycznym fanem piłki nożnej i wykopałem ślady. Ale były chwile, które skłoniły mnie do ponownego przemyślenia, kim chciałem być w życiu.

Na początku 2018 roku otrzymałem największy prezent, jaki może spotkać każdego człowieka, gdy urodził się mój syn Artur. Czułem, jak to jest ponosić odpowiedzialność za kolejnego malutkiego człowieka. Uświadomiłem sobie, że jeśli nie wcześniej, to był czas, kiedy musiałem odwrócić swoje życie o 180 stopni. Chcę dobrej przyszłości dla mojego syna i naszej rodziny.

W tym czasie zacząłem również trenować w Allstars w Szwecji. Jest to duża międzynarodowa siłownia z udziałem sportowców z każdej narodowości i ścieżki życia. Mój przyjaciel i trener Selman Berisha zobaczył coś ze mną i wybrał mnie na jednego z głównych partnerów treningowych Alexa Gustafssona. Dzięki rozwojowi jako sportowiec zakwalifikowałem się najpierw do serii Contender, a teraz miałem okazję uczestniczyć w tym wyjątkowym doświadczeniu UFC Fight Island. Smutne jest to, że z powodu rzeczy, które zrobiłem, gdy miałem 19 lat, powinienem stracić marzenie o moim życiu, mimo że od dawna odszedłem od tego, co było w przeszłości.

Wyraźnie chciałbym powiedzieć, że nigdy nie miałem ekstremalnej opinii politycznej, ale byłem nastolatkiem, który był młody i głupi. Teraz mam członka arabskiej rodziny muzułmańskiej, z którym jestem bardzo blisko i trenuję z ludźmi ze wszystkich religii i różnych dziedzin życia. Mam międzynarodową kadrę trenerską złożoną z Albańczyków, Brazylijczyków, Rosjan i Szwedów. Jest tylko jedna rzecz, o którą proszę: nie oceniaj mnie na podstawie rzeczy, które wydarzyły się prawie pięć lat temu. Byłem niedojrzały i kręciłem się ze złym tłumem. Zobacz, co poświęciłem, aby tu dotrzeć. Proszę, zobacz mężczyznę, którym się stałem. Odkryłem sztuki walki i to uratowało mi życie. Ten sport poprowadził mnie na właściwą ścieżkę. Chcę tylko stać się wzorem do naśladowania dla małych dzieci, które musiały przejść przez to samo, co ja.

Wojownik z Lipska wszystkie swoje pojedynki kończył efektownie przed czasem (4 KO/TKO i 4 poddania). Feucht jeszcze w 2017 roku stawał przed szansą wywalczenia pasa organizacji Brave CF. Właśnie w Brazylii doświadczył on pierwszej zawodowej przegranej. W drugiej rundzie został poddany w starciu z Klidsonem Abreu, który aktualnie znajduje się w UFC. Po tej walce 24 latek zaliczył dwa zwycięstwa z rzędu. Ostatnią stoczył we wrześniu poprzedniego roku, gdy na dużej gali Oktagon 14 w Bratysławie szybko, bo po dwóch minutach i sekundzie zastopował faworyzowanego Jeremy Kimballa.

Zobacz także:

Mateusz Gamrot dostał gratulacji naprawdę dużo! Wy też gratulowaliście dla ”Gamera”?

Tym razem Mike Brown legenda i jeden z głównych trenerów w American Top Team podsumował występ naszego reprezentanta. Przypomnijmy, że Gamrot już parokrotnie pojawił się w Stanach Zjednoczonych

Były mistrz KSW podpisał kontrakt z ACA. Debiut w Polsce?

Goran Reljic swoje następne pojedynki będzie toczył w prestiżowej organizacji ACA. Chorwata dobrze znamy z paru występów w Polsce