MMA PLJoanna JędrzejczykUFC: Jędrzejczyk musi wygrać jedną walkę, aby dostać szansę mistrzowską? Tak to widzi Dana White!

UFC: Jędrzejczyk musi wygrać jedną walkę, aby dostać szansę mistrzowską? Tak to widzi Dana White!

Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Joanna Jędrzejczyk (16-4) w przyszłym roku zamierza wrócić do klatki największej organizacji na świecie. Polka powtarzała, że będzie to ponownie szansa mistrzowska, lecz inaczej to widzi prezydent UFC!

Aktualna mistrzyni wagi słomkowej Weili Zhang (21-1) już niebawem ma zmierzyć się z Rose Namajunas (9-4). Chinka stanie do drugiej obrony tytułu. Wydaje się, że ”Magnum” ponownie będzie miałą ciężkie wyzwanie. Namajunas w ostatniej walce zrewanżowała się w starciu z Jessicą Andrade, która zabrała jej pas w maju poprzedniego roku. Namajunas po 3-rundowej wojnie wygrała niejednogłośną decyzją sędziów.

Dana White: Joanna będzie musiała stoczyć jeden pojedynek!

Wygląda na to, że Joanna Jędrzejczyk (16-4) będzie musiała odnieść jedno zwycięstwo przed ewentualną następną szansą mistrzowską. Polka wróci najprawdopodobniej w pierwszej połowie 2021 roku. Jak myślicie kto będzie przeciwniczką wojowniczki pochodzącej z Olsztyna? 

Rose będzie na pewno kolejną pretendentką do walki z Weili o pas wagi słomkowej, ale wiem, że dużo osób chce ponownie zobaczyć walkę Jędrzejczyk z Zhang. Zawsze będziemy mieć ten potencjalny rewanż z tyłu głowy. Prawdopodobnie Joanna będzie musiała stoczyć jeden pojedynek z inną rywalką, a potem dojdzie do ponownego spotkania z Chinką

Joanna Jędrzejczyk (16-4) ostatni pojedynek stoczyła na początku marca tego roku. JJ w Las Vegas stanęła przed szansą odzyskania tytułu wagi słomkowej. Przed walką wielu bukmacherów i kibiców wskazywało Chinkę jako faworytkę – głównie patrząc przez pryzmat jej mocnego uderzenia.

Polka nie pierwszy raz pokazała, że zawsze trzeba się z nią liczyć! Jędrzejczyk dała jedną z najbardziej emocjonujących wojen w żeńskim MMA na świecie – jak nie najlepszą! Joanna po 5-rundach przegrała niejednogłośną decyzją sędziów z Weili Zhang.

Zobacz także:

Rosyjska legenda na PunchDown 3! Zaskoczeni?

Już w październiku wraca rywalizacja na listwy. Organizacja PunchDown przygotowała niespodziankę

KSW 55: To będzie świetna walka! Jak typujecie?

Nowy pojedynek został dodany do karty KSW 55. Tym razem starcie czołowych kogucich w naszym kraju