MMA PLUFCUFC idzie na wojnę z koronawirusem! Zawodnicy będą badani, Francis Ngannou już po testach!

UFC idzie na wojnę z koronawirusem! Zawodnicy będą badani, Francis Ngannou już po testach!

Największa organizacja MMA na świecie zamierza pójść na wojnę z koronawirusem i zrobi wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo zawodnikom i swoim pracownikom oraz doprowadzić do kolejnych swoich gal.

UFC jest taką machiną strukturalną, że nie może pozwolić sobie na długą przerwę od organizacji gal. Szef organizacji, Dana White od tygodnia zapowiada, że niedługo gale będą się odbywały, nawet jeśli będzie musiał ograniczyć środki bezpieczeństwa i realizować imprezy bez udziału publiczności.

Zanim jednak dojdzie do pierwszej gali UFC podczas pandemii koronawirusa, Amerykanie wprowadzają testy na obecność COVID-19 wśród swoich zawodników. Jednym z pierwszych przetestowanych jest zawodnik wagi ciężkiej Francis Ngannou, którego walka z Jairzinho Rozenstruikiem na UFC Colombus została odwołana.

Kameruńczyk potwierdził przejście testów na obecność wirusa w rozmowie z Submission Radio:

“Zostałem przetestowany. Sprawdzili mnie pod względem COVID-19. Wydaje mi się, że przetestowali wszystkich zawodników, co jest pozytywnym działaniem. Sprawiają, że czujesz się bezpieczniej w kontaktach z innymi ludźmi.”

Jednocześnie Ngannou wydaje się bagatelizować niebezpieczeństwo związane z wirusem i porównuje go do zwykłej grypy:

“Nie chcę, żeby mnie źle zrozumiano, bo nie mam zamiaru lekceważyć tego wirusa, ale technicznie uważam go za grypę, z którą zmagamy się cały czas. Jedyną różnicą jest to, że ten wirus jest bardzo zaraźliwy i może się bardzo szybko rozprzestrzeniać. Ale nie boję się go, bo nawet jak robiono mi test i nie miałem wyników, to już wtedy się go nie bałem.”