MMA PLUFCUFC Fight Island 2: Figueiredo wielokrotnie posyła Benavideza na deski a potem dusi go do nieprzytomności! [WIDEO]

UFC Fight Island 2: Figueiredo wielokrotnie posyła Benavideza na deski a potem dusi go do nieprzytomności! [WIDEO]

Foto: UFC
Foto: UFC

Deiveson Figueiredo (19-1) zdemolował Josepha Benavideza (28-7) w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 30 na Fight Island. Stawką pojedynku był wakujący pas wagi muszej.

Zawodnicy zaczęli od wzajemnego szachowania. Potem wymieniali kopnięcia. Figueiredo trafił rywala sierpowym, po którym ten padł na deski. Brazyijczyk bił z góry, również mocnymi łokciami. Potem zawodnik ten wpiął się za plecy rywala i podejmował kolejne próby poddań. Raz po raz przekładał rękę pod szyją Amerykanina. Ostatecznie Benavidez wybronił się i zawodnicy wrócili do stójki. Po kolejnym mocnym ciosie na moment ponownie zapoznał się on jednak z deskami. Benavidez pozostawał w pojedynku i starał się atakować. Na pół minuty przed końcem rundy zaliczył jednak kolejny nokdaun. Figueiredo ponownie wpiął się za plecy i tym razem doprowadził rozbitego przeciwnika do nieprzytomności.

Tak Figueiredo demolował rywala:

Było to drugie starcie tych zawodników na przestrzeni kilku miesięcy. Podczas lutowej gali UFC on ESPN+ 27 Figueiredo wygrał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Choć już wtedy powinien zostać wyłoniony nowy czempion najlżejszej męskiej dywizji w UFC to Brazylijczyk nie zdobył tytułu ze względu na przekroczony limit wagowy. Po kilku miesiącach wygrał jednak ponownie, tym razem sięgając po upragnione trofeum.

Zobacz także:

UFC Fight Island 2 – wyniki

Podczas kolejnej gali na Fight Island w Abu Dhabi zostanie m.in wyłoniony nowy mistrz wagi muszej. Wyniki gali UFC on ESPN+ 30.