MMA PLJoanna JędrzejczykUFC: Claudia Gadelha liczy na trylogię z Jędrzejczyk! Brazylijka jest przekonana, że…

UFC: Claudia Gadelha liczy na trylogię z Jędrzejczyk! Brazylijka jest przekonana, że…

Foto: sherdog com

Claudia Gadelha (18-4) już dziś stoczy następny pojedynek w największej organizacji na świecie. Brazylijka ma nadzieję, że w przyszłości uda się doprowadzić do trylogii z Joanną Jędrzejczyk (16-4).

”Claudinha” w głównej karcie wydarzenia w Las Vegas podejmie duże wyzwanie. 31-latka musi zatrzymać nowy talent w kategorii słomkowej. Mowa oczywiście o niepokonanej w UFC – Xiaonan Yan (12-1), która już za moment może domagać się dużych walk. Chinka z świetnej strony zaprezentowała się w ostatnim starciu, gdy zdominowała Karolinę Kowalkiewicz.

Gadelha: Dzisiejsze doświadczenie sprawiłoby, że walczyłabym inteligentniej! 

Claudia Gadelha (18-4) jest przekonana, że po następnych walkach i tym samym zdobyciu ważnego doświadczenia stanowiłaby jeszcze większe zagrożenie w starciu z Joanną Jędrzejczyk. Przypomnijmy, że obie panie od samego początku nie przepadają za sobą.

Myślę, że walka z Joanną wyglądałaby dziś inaczej, ponieważ moje doświadczenie jest inne. W pierwszej walce myślę, że wygrałam trzy rundy. Ta walka była bardzo kontrowersyjna, ale nie ważne, było minęło. W drugiej walce myślę, że wygrałam pierwsze dwie rundy, trzecia była wyrównana, a ona wygrała mistrzowskie rundy. Myślę więc, że moje dzisiejsze doświadczenie i dojrzałość, sprawiłoby, że walczyłabym z Joanną z większą inteligencją. Wiedziałabym jak wykorzystać wszystko w dobrym momencie, a nie wszystko od razu.

Do ich pierwszej walki doszło w grudniu 2014 roku. Zwycięstwo gwarantowało walkę o tytuł. Jędrzejczyk po dość dyskusyjnym splicie zapewniła pierwszą przegraną w rekordzie Brazylijki. Gadelha i Jędrzejczyk miały swoje teamy prowadząc 23 edycje TUF’a.

Do finału doszło w lipcu. Claudia w pierwszych dwóch rundach stanowiła wielkie zagrożenie. Jędrzejczyk była nawet na deskach. Polka przetrwała kryzys, aby następnie w rundach mistrzowskich wykorzystać zmęczenie oponentki. Jędrzejczyk tym razem po 5-rundach wygrała jednogłośną decyzją sędziów.

Karta główna (4:00):

205 lb: Thiago Santos (21-7) vs. Glover Teixeira (31-7)
265 lb: Andrei Arlovski (29-19, 2 N/C) vs. Tanner Boser (19-6-1)
135 lb: Khalid Taha (14-2) vs. Raoni Barcelos (15-1)
185 lb: Ian Heinisch (14-3) vs. Brendan Allen (15-3)
115 lb: Claudia Gadelha (18-4) vs. Xiaonan Yan (12-1, 1 N/C)

Karta wstępna (1:00):

185 lb: Trevin Giles (12-2) vs. Bevon Lewis (7-2)
145 lb: Giga Chikadze (11-2) vs. Jamey Simmons (6-2)
265 lb: Alexander Romanov (12-0) vs. Marcos Rogerio de Lima (17-6-1)
145 lb: Darren Elkins (24-9) vs. Eduardo Garagorri (13-1)
170 lb: Max Griffin (15-8) vs. Ramiz Brahimaj (8-2)
135 lb: Gustavo Lopez (11-5) vs. Anthony Birchak (15-6)

Zobacz także:

Don Kasjo w formie! Widzieliście już wideo z treningu?

Kasjusz Życiński ma świadomość, że to będzie ważny pojedynek. Swoje przygotowania spędza w Gdyni. Zobaczcie wideo z treningu

Michalczewski krytycznie o współczesnym boksie! Jak wy to oceniacie?

Dariusz Michalczewski oglądał ostatni pojedynek Usyk-Chisora. Mocna wypowiedz byłego mistrza świata w boksie