UFC chce zorganizować walkę Whittaker vs. Adesanya na stadionie w Australii

Prezes UFC, Dana White walkę o mistrzowski pas wagi średniej między aktualnym mistrzem Robertem Whittakerem (20-4) a tymczasowym czempionem Israelem Adesanyą (17-0) chce zorganizować na stadionie w Australii.

Adesanya minionej nocy został tymczasowym mistrzem wagi średniej, pokonując jednogłośną decyzją sędziów Kelvina Gasteluma (15-4, 1 N/C) po niesamowitej walce nagrodzonej bonusem pieniężnym tytułem walki wieczoru całej gali UFC 236 w Atlancie.

Tym samym Nigeryjczyk został naturalnym kolejnym przeciwnikiem Whittakera i starcie to ma być ogromnym wydarzeniem w historii australijskiego MMA:

„Zdecydowanie walka Whittaker vs. Adesanya nie odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. Ta walka wędruje do Australii. To będzie wielkie wydarzenie w Australii. Dałem moich ludziom pracę do wykonania na ten tydzień. Stadion, to ma być stadion, a nie hala. Stadion w Australii.”

Co prawda nie ma jeszcze konkretów w sprawie miasta-gospodarza gali UFC z walką Whittaker vs. Adesanya, choć Nigeryjczyk zasugerował, by ta jednak odbyła się ona w Auckland w Nowej Zelandii, choć potwierdził też, że nie sprawa na nim wrażenia fakt, że Robert Whittaker jest rodowitym Australijczykiem:

„Może być Australia, ale Auckland byłoby moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem. Możemy naciskać na różne miejsca, bo Whittaker urodził się w Kiwi, ale reprezentuje całą Australię. Kiedy będę gotowy na tę walkę? On powiedział, że sierpień. A ja? Nie wiem, pozwólcie mi najpierw wziąć prysznic.”