UFC Calgary: Joanna Jędrzejczyk pewnie pokonuje Tecię Torres na pełnym dystansie

Foto: Esther Lin / MMAFighting
Foto: Esther Lin / MMAFighting

Joanna Jędrzejczyk (15-2) po dwóch porażkach powróciła na zwycięską ścieżkę pokonując jednogłośną decyzją sędziowską Tecię Torres (10-3) na UFC on FOX 30 w Calgary.

Na początku pojedynku Jędrzejczyk pracowała lewym prostym korzystając z przewagi zasięgu. Torres zdołała jednak doprowadzić do klinczu pod siatką. Polka obijała jednak rywalkę kolanami a później zdołała obrócić rywalkę. Obserwowaliśmy dłuższy fragment walki w klinczu, w którym zawodniczki wzajemnie się obracały. Wywodząca się z muay thai Jędrzejczyk męczyła rywalkę uderzając łokciami i kolanami.

Kolejną rundę Jędrzejczyk dobrze rozpoczęła atakując ciosami prostymi i niskimi kopnięciami. W wymianach bokserskich Torres jednak również trafiała. “Tiny Tornado” spróbowała przeniesienia walki do parteru, jednak Polka umiejętnie się broniła. Znowu oglądaliśmy dłuższy fragment walki w klinczu. Gdy walka wróciła na środek oktagonu Jędrzejczyk włączyła do akcji również frontalne kopnięcia. W końcówce rundy zawodniczki wdały się także w mocną wymianę ciosów.

W ostatniej rundzie posiadająca przewagę zasięgu Polka częściej trafiała w stójce. Jędrzejczyk składał kombinację 2-3 ciosów. Na dwie minuty przed końcem pojedynku Tecia Torres zaatakowała przypierając polską zawodniczkę do siatki. Jędrzejczyk atakowała jednak kolanami i ostatecznie wyswobodziła się z klinczu. Pod koniec rundy Torres obaliła za jedną nogę, jednak Polka błyskawicznie wstała.

Wszyscy sędziowie przyznali każdą z rund Joannie Jędrzejczyk.