MMA PLKSWUFC: Były mistrz KSW komentuje przejście do największej ligi!

UFC: Były mistrz KSW komentuje przejście do największej ligi!

Dricus Du Plessis (14-2) dopiął swego i już w październiku zadebiutuje w największej organizacji na świecie. Reprezentant RPA w Abu Dhabi zmierzy się z solidnym Markusem Perezem (12-3). Przypomnijmy, że były mistrz KSW wchodzi w zastępstwo.

W walce wieczoru zobaczymy ciekawie zapowiadające się starcie w kategorii koguciej. Marlon Moraes (23-6-1) liczy na ponowną szansę mistrzowską, a na drodze do niej stanie mu Cory Sandhagen (12-2). W głównej karcie zobaczymy start Marcina Tybury (19-6), który zmierzy się z weteranem Benem Rothwellem (38-12). To nie koniec polskich akcentów, bo w klatce UFC po raz trzeci pojawi się Beata Małecki (2-0). 

Du Plessis: To jest moment, na który pracowałem od kiedy skończyłem 15 lat!

Dricus Du Plessis (14-2) jest bardzo szczęśliwy, że już niebawem zadebiutuje w amerykańskim gigancie. Podwójny mistrz EFC Worldwide parokrotnie wspominał w przeszłości ,że chciałby spróbować swoich sił w najlepszej lidze.

“Stillknocks” już dziesiątego października w Abu Dhabi zmierzy się z niebezpiecznym Markusem Perezem (12-3). Wojownik z RPA wchodzi w zastępstwo za kontuzjowanego Rodolfo Vieire (7-0).

UFC, przygotujcie się, bo StillKnocks nadchodzi! To jest moment, na który pracowałem od kiedy skończyłem 15 lat. Po pierwsze, chcę podziękować mojemu Zbawicielowi Jezusowi Chrystusowi za błogosławieństwo. Chciałbym też podziękować mieszkańcom RPA i wszystkim dookoła świata, jestem niesamowicie zdumiony i wdzięczny za Wasze wsparcie i życzenia powodzenia. Bardzo to doceniam, a moje słowa tutaj nie są w stanie opisać tej wdzięczności.

Dricus w polskiej organizacji stoczył trzy pojedynki. “Stillknocks” miał wstępnie zmierzyć się z Borysem Mańkowskim, ale z tego starcia wykluczyła go kontuzja. Nastąpiła zmiana na tronie i reprezentant RPA we Wrocławiu zmierzył się z Roberto Soldiciem. 26-latek sprawił dużą niespodziankę w drugiej rundzie nokautując faworyzowanego ”RoboCopa”.

W Londynie Dricus stanął przed natychmiastowym rewanżem. Tym razem nie było nawet momentu, w którym mógł zagrozić Roberto Soldiciowi. Du Plessis ostatnią walkę pod banderą KSW stoczył również na wyspach. 26-latek po wstępnych problemach odprawił przed czasem doświadczonego Joiltona Santosa.

Ostatnia walka Du Plessisa  miała miejsce w grudniu poprzedniego roku. 26-latek wystąpił przed własną publicznością broniąc pasa EFC Worldwide. Na 83 edycji sprawił pierwszą przegraną w rekordzie Brendana Lesara.

Zobacz także:

Błachowicz spotkał się z Mateuszem Morawieckim! Zaskoczeni?

Premier spotkał się z mistrzem UFC! Jan Błachowicz w sobotę został pełnoprawnym mistrzem kategorii półciężkiej

Znamy cenę PPV za KSW 55! Będziecie oglądać?

Już dziesiątego października KSW 55. Mamed Khalidov stanie przed szansą odzyskania pasa kategorii średniej