MMA PLUFCUFC Brasilia: Charles Oliveira poddaje Kevina Lee i śrubuje swój rekord! [WIDEO]

UFC Brasilia: Charles Oliveira poddaje Kevina Lee i śrubuje swój rekord! [WIDEO]

Foto: Combate

Charles Oliveira (29-8, 1 N/C) poddał  Kevina Lee (18-6) w trzeciej rundzie walki wieczoru gali UFC on ESPN+ 28 w Brasilii.

Oliveira zaczął walkę efektownie od kopnięć i ciosów prostych. Szczególnie imponujące były latające front kicki. Lee też odpowiedział mocnymi ciosami. Oliveira przeniósł walkę do parteru. Choć Lee znalazł się z góry to Brazylijczyk zagrażał mu skrętówką. “Do Bronx” wykazywał się wielką kreatywnością w parterze. Kevin Lee był co prawda z góry. Później zawodnicy wzajemnie się obracali. Lee zadał jeszcze kilka mocnych ciosów z góry w końcówce rundy.

W kolejnej rundzie Oliveira atakował efektownie. Rywal po skracaniu dystansu też był jednak groźny ze swoimi zamachowymi. Znakomite podbródkowe Brazylijczyka robiły jednak swoje. Oliveira umieszczał kolejne tego typu ciosy na szczęce rywala. W końcu Lee wszedł w tempo po obalenie. Tam Oliveira podejmował kolejne próby poddań różnymi technikami. Amerykanin wybronił je wszystkie i ostatecznie znalazł się w dogodnej pozycji z góry. “The Motown Phenom” atakował barkiem i krótkimi ciosami, lecz nie było tego zbyt dużo. W końcówce rundy Lee atakował jeszcze z podniesionej pozycji.

Lee zaczął aktywnie trzecią rundę. Zadał kilka ciosów po czym poszedł po obalenie za jedną nogę. Wtedy wpadł  jednak w pułapkę rywalka. Oliveira złapał duszenie gilotynowe, które Amerykanin odklepał.

To już siódme zwycięstwo z rzędu Oliveiry. Było to też czternaste jego poddanie w UFC, czym zawodnik śrubuje własny rekord organizacji.