MMA PLUFCUFC Auckland: Dan Hooker wygrywa z Paulem Felderem niejednogłośną decyzją po bliskiej walce [WIDEO]

UFC Auckland: Dan Hooker wygrywa z Paulem Felderem niejednogłośną decyzją po bliskiej walce [WIDEO]

Foto: UFC

Dan Hooker (20-8) pokonał Paula Feldera (17-5) niejednogłośną decyzją w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 26 w Auckland.

Hooker zaczął od kilku niskich kopnięć wykrocznej nogi rywala. Felder zajął środek klatki a walczący przed rodzimą publicznością Nowozelandczyk krążył wokół niego. Felder dobrze trafił w kontrze. Później “The Irish Dragon” sam jednak przyjął mocny prosty. Hooker raz po raz okopywał nogę rywala. Zawodnik ten korzystał z przewagi zasięgu choć czasem również dawał się trafić przeciwnikowi. Po jednym z kopnięć Hooker się przewrócił i jego rywal poszedł w klincz. Hooker sam jednak zdołał przyprzeć Amerykanina do siatki a następnie zerwać. Tuż przed syreną kończącą Felder zdołał jeszcze trafić dobrym prawym prostym.

Po zejściu do narożnika widać było, iż oko Feldera już się zamyka i zawodnik ten ma z tym problem. W kolejnej rundzie Hooker ponownie często go trafiał. Nowozelandczyk pracował niskimi kopnięciami i ciosami prostymi. “The Hangman” miał oczywiście za sobą lokalną publiczność. Felder pozostawała jednak groźny i potrafił przymierzyć mocnym sierpowym. Hooker na środku klatki wpiął się jednak za jego plecami. Później zawodnicy przenieśli się pod siatkę. Uchwyt został puszczony. Felder starał się ryzykować i skracać dystans. Amerykanin spróbował obrotowego backfista, a potem w obrotowej technice zaatakował łokciem. Mimo wszystko kolejna runda na korzyść reprezentanta gospodarzy.

W kolejnej rundzie Hooker nadal krążył wokół rywala. Nowozelandczyk korzystając z przewagi zasięgu wciąż korzystał z ciosów prostych i niskich kopnięć. Felder też zaczął jednak trafiać, zwłaszcza w półdystansie. Kopnięcia Amerykanina były bardzo mocne, choć dużo rzadsze niż te rywala.  Hooker kąsał koljnymi ciosami prostymi przede wszystkim lewą ręką. Felder miał już mocno rozbitą twarz. W końcowym fragmencie rundy Hooker docisnął rywala do siatki.

Czwarta runda zaczęła się od mocnych wymian. Felder wyprowadzał mordercze obszerne ciosy i kilka razy zdołał trafić. Amerykanin przegrywał raczej na kartach punktowych i musiał podejmować ryzyko. “The Irish Dragon” zaczął zyskiwać przewagę, więc jego rywal postanowił sklinczować. Hooker przycisnął rywala do siatki, lecz na rozerwaniu przyjął mocny łokieć. Ponownie Nowozelandczyk przyparł do przeciwnika pod siatką. Zawodnicy wrócili na środek oktagonu. Felder trafiał kolejnymi mocnymi ciosami.  Hooker nie radził sobie w stójce już tak dobrze jak w poprzednich rundach więc po raz kolejny uciekł się do klinczu.

Pojedynek dotrwał do piątej rundy. Felder wywierał presję i śmigał kolejnymi mocnymi ciosami. Amerykanin potrafił raz po raz przycelować. Hooker spróbował obalenia a następnie klinczu. Później Nowozelandczyk zaliczył dobry fragment również w stójce, gdzie trafił kilkoma prostymi. Lepsza druga część pojedynku w wykonaniu Feldera sprawiała, że kwestia zwycięstwa pozostawała otwarta. Hooker zdołał obalić rywala na minutę przed końcem czym z pewnością zapunktował u sędziów. Akcja ta spotkała się z entuzjastyczną reakcją publiczności. Choć rywal wstawał to do końca walki był kontrolowany przez Nowozelandczyka.

Pierwszy sędzia punktował 48-47 dla Feldera, dwaj pozostali jednak 48-47 dla Hookera. Nowozelandczyk odniósł cenne zwycięstwo przed własną publicznością. “The Hangman” wygrał trzecią walkę z rzędu.

W wywiadzie po walce Paul Felder ogłosił zakończenie sportowej kariery.

UFC on ESPN+ 26 W AUCKLAND – WYNIKI