MMA PLNajnowszeUFCUFC Atlantic City: Aljamain Sterling funduje Brettowi Johnsowi pierwszą porażkę w karierze [WIDEO]

Aljamain Sterling (15-3) pewnie pokonał  Bretta Johnsa (15-1) na pełnym dystansie pojedynku podczas na UFC Fight Night 128 w Atlantic City. Tym samym Waljczyk odniósł pierwszą zawodową porażkę.

Sterling rozpoczął pojedynek od serii niskich kopnięć. W połowie rundy Jamajyczyk chciał przewrócić rywala, jednak został skontrowany i to on znalazł się na plecach. Po chwili Sterling przetoczył przeciwnika i uzyskał dominującą pozycję. Johns zdołał jednak wstać pod siatką. Tam Sterling przez dłuższą chwilę skontrolował Walijczyka w zapaśniczej klamrze. Końcówka rundy w stójce należała do Sterlinga, jednak dał się on sprowadzić do parteru na kilkanaście sekund przed końcem pierwszego starcia.

Już w pierwszej minucie drugiej rundy Johns trafił przeciwnika mocnym kolanem. Następnie walka trafiła do klinczu. Po rozerwaniu Sterling trafił rywala kilkoma silnymi ciosami. Później “Funk Master” sprowadził nawet rywala do parteru, jednak nie był w stanie go tam skontrolować.Po fragmencie walki w klinczu sędzia zdecydował się na wznowienie pojedynku na środku oktagonu.

W ostatniej rundzie Sterling kontynuował pracę niskimi kopnięciami. Dalej Amerykanin o jamajskich korzeniach kontrolował rywala zapinając klamrę za plecami rywala. Choć Walijczyk był w stanie odwrócić pozycję to rywal nie odpuszczał w klinczu. Johns próbował trafić jeszcze rywala, gdy walka wróciła na środek klatki. Sterling nie pozwalał mu jednak na zbyt wiele kończąc na dodatek rundę w dominującej pozycji za plecami rywala.

Sędziowie nie mieli wątpliwości. Wszyscy przyznali każdą z rund Aljamainowi Sterlingowi.