MMA PLBez kategoriiUFC 88: Rousimar Palhares!

UFC 88: Rousimar Palhares!

7016-rousimar-palhares_pose.jpg

Dwóch zawodników wagi średniej, Dan Henderson oraz Rousimar Palhares spotkają się już w ten weekend w ringu w przeciwnych narożnikach. Nie tylko narożniki ich różnią, każdy z nich jest w innym punkcie swej drogi zawodowej. Dan Henderson to weteran MMA, zbliżający się końca swoje kariery. Rousimar Palhares to zawodnik z grupy ” młodych wilków” przed którym kariera stoi na wyciągnięcie ręki, tym bardziej, że zawodnik ten ma rekord sześciu kolejnych wygranych.

Dla Palharesa wygrana w tym pojedynku będzie punktem zwrotnym  w jego karierze by zdominować wagę 185 funtów.

Jestem przekonany, że to moja walka,” powiedział Palhares. “Ciężko pracowałem i czekałem na ten moment, wszystkie części na jakie składa się MMA mam dopracowane czy to jujitsu czy Muay Thai czy boks” dodał zawodnik.

Wiem, że nie mogę na tym poziomie pozostać, zawsze jest coś co można poprawić, tym bardziej, że każdą następną walkę jaka dostaję to z mocniejszym przeciwnikiem, dla tego zawsze mocno trenuję

Wraz z  gorliwością w treningu, Palhares  przed tą walką ma drugi plus, właściwie bonus, może korzystać z wiedzy i informacji o przeciwniku od  samego Murilo Bustamante.

Tak, na pewno dla mnie to duże ułatwienie, będę czerpał wiedzę od Murilo, jak by nie patrzeć, będzie to wielki pojedynek. Ale przecież nie ostatni w mojej karierze, chcę walczyć jak najczęściej i to z najlepszymi zawodnikami, wiem też, że mistrz mojej wagi Anderson Silva potrzebuje wyraźnego konkurenta

Palhares podziękował też Bogu, że może walczyć i wygrywać a co za tym idzie pomagać swojej rodzinie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis