MMA PLNajnowszeUFCUFC 292: Mario Bautista nie bez problemów pokonał na pełnym dystansie Da’Mona Blacksheara

UFC 292: Mario Bautista nie bez problemów pokonał na pełnym dystansie Da’Mona Blacksheara

Mario Bautista (13-2) wygrał na pełnym dystansie z Da’Monem Blackshearem (14-6-1) podczas gali UFC 292 w Bostonie.

UFC 292 Mario Bautista

Pojedynek rozpoczął się od niskich kopnięć z obu stron. Bautista próbował mocniej zaatakować, ale jego rywal szybko sklinczował. Blackshear był w stanie ładnie zakręcić rywalem a następnie sprowadzić go do parteru. Bautista był bardzo groźny w stójce, dlatego też “Da Monster” z uporem maniaka dążył do obalenia. Wpadł co prawda w gilotynę, ale zdołał wyswobodzić głowę. W końcówce popisał się za to efektownym front kickiem.

Po wymianie ciosów w stójce tym razem parteru poszukał Baustista. Rywal umiejętnie się jednak wybronił. Pojedynek był bardzo wyrównany i żaden z zawodników nie miał znaczącej przewagi. Blackshear znakomicie w tempo poszedł po obalenie, ale nie utrzymał długo rywala na ziemi. W końcówce rundy Bautista zepchnął oponenta na siatkę i zaatakował kilkoma ciosami.

Trzecia runda zaczęła się od presji ze strony Bautisty. Zawodnik ten szedł do przodu z ciosami. W połowie rundy udało mu się też obalić rywala. Zaszedł też za jego plecy. Dołożył kilka ciosów młotkowych i długo kontrolował pozycję. W końcówce Blackshear się jednak uwolnił i sam ruszył do przodu. Po high kicku dał się jednak ponownie obalić przeciwnikowi.

29-28, 29-28, 30-27 – jednogłośnie na punkty walkę wygrał Mario Bautista.

Zobacz także:

UFC 292: Sterling vs. O’Malley – wyniki na żywo

Zapraszamy do śledzenia wyników gali UFC 292, która w nocy z soboty na niedzielę odbędzie się w TD Garden w Bostonie. Zaplanowano tam dwa pojedynki mistrzowskie.

KSW zawita do Czech! Kolejna zagraniczna gala już w październiku!

Już w październiku organizacja KSW po raz drugi zawita ze swoim wydarzeniem do Czech. Gala KSW 87 odbędzie się w Trzyńcu, w hali Werk Arena.

Jaka “najniższa krajowa” w UFC? Jake Paul podał minimalną wypłatę jaką powinni zarabiać zawodnicy

Kwestia zarobków w organizacji UFC to temat rzeka. Jedną z osób, która medialnie walczy z właścicielami największej organizacji MMA na świecie w kontekście wypłat dla zawodników jest youtuber i pięściarz Jake Paul. Teraz podał minimalną wypłatę, jaką jego zdaniem powinni zarabiać zawodnicy UFC.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis