MMA PLUFCUFC 291: Jan Błachowicz przegrał po kontrowersyjnej decyzji z Alexem Pereirą. Skandal w Salt Lake City!

UFC 291: Jan Błachowicz przegrał po kontrowersyjnej decyzji z Alexem Pereirą. Skandal w Salt Lake City!

Jan Błachowicz (29-10-1) przegrał kontrowersyjną decyzją z Alexem Pereirą (8-2) w co-main evencie gali UFC 291 w Salt Lake City.

UFC 291 Jan Błachowicz

Błachowicz bardzo szybko ruszył po jedną nogę rywala. Polak przyparł rywala do siatki. Pereira. złapał jednak gilotynę. Błachowicz nadal trzymał go jednak i po niemal dwóch minutach udało mu się w końcu obalić. “Cieszyński Książę” znalazł się za plecami Brazylijczyka i szukał duszenia. Długo w tej pozycji były mistrz wagi półciężkiej kontrolował swojego przeciwnika. Do końca rundy jeszcze kilka razy próbował przełożyć rękę pod brodą i zadał też kilka ciosów.

Na początku drugiej rundy zawodnicy wymieniali ciosy proste i niskie kopnięcia. Mocne lowkicki Pereiry robiły wrażenie. Błachowicz odpowiedział mu jednak potężnym lewym sierpowym a zaraz potem ponownie przeniósł walkę do parteru. Pereira znalazł się na plecach, ale po dłuższym czasie przy pomocy siatki wrócił na nogi. Potem zdołał też wyswobodzić się z klinczu. “Poatan” w stójce był niezwykle groźny. Potężne kolano i ciosy Brazylijczyka. Były czempion wagi średniej zaliczył znakomitą końcówkę atakując ciosami przy siatce.

Pereira znakomicie kopał i straszył Polaka lewą ręką. Błachowicz odpowiedział niezłą kombinacją zakończoną kopnięciem na tułów. Potem dołożył też kolejną. Pereira był jednak piekielnie groźny na nogach. Obaj zawodnicy trafiali w stójce choć to Brazylijczyk wywierał presję. “Poatan” groził przede wszystkim swoją lewą ręka. W ostatniej rundzie Błachowicz zdołał jednak posadzić go na macie. “Cieszyński Książę” skontrolował rywala już do końca walki.

Decyzja była niejednogłośna. Jeden z sędziów punktował 29-28 dla Błachowicza. Dwaj pozostali jednak 29-28 dla Pereiry i to Brazylijczyk został zwycięzcą.

Skrót walki dostępny na polsatsport.pl

Zobacz także:

UFC 291 – wyniki na żywo. Poirier vs. Gaethje i Błachowicz vs. Pereira! Śledź live kto wygrał walki!

Kolejna numerowana gala UFC odbędzie się w Salt Lake City. Rozpiska prezentuje się naprawdę rewelacyjnie. W walce wieczoru o pas BMF zawalczą Dustin Poirier i Justin Gaethje. Z kolei Jan Błachowicz przywita w kategorii półciężkiej Alexa Pereirę.

OKTAGON 45 Special: Robert Bryczek błyskawicznie zdemolował słowackiego “Pirata”. Polak zawalczy o pas z Patrikiem Kinclem! [WIDEO]

Robert Bryczek (17-5) błyskawicznie pokonał Samuela Kristoficia (16-6) w co-main evencie gali OKTAGON 45 Special w Pradze. Pojedynek ten był również eliminatorem do walki o pas kategorii średniej.

Babilon MMA 37: Marcin Sianos poddał trójkątem Patryka Dubielę w walce wieczoru gali w Międzyzdrojach [WIDEO]

Marcin Sianos (7-7) już w pierwszej rundzie pokonał Patryka Dubielę (5-2) w walce wieczoru gali Babilon MMA 37 w Międzyzdrojach. “Ściana” powinien teraz zawalczyć o pas wagi ciężkiej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis