MMA PLUFCUFC 285: Alexa Grasso sensacyjnie poddała Valentinę Shevchenko. Meksykanka nowa mistrzynią [WIDEO]

UFC 285: Alexa Grasso sensacyjnie poddała Valentinę Shevchenko. Meksykanka nowa mistrzynią [WIDEO]

Alexa Grasso (16-3) poddała Valentinę Shevchenko (23-4) w co-main evencie gali UFC 285. Dotychczasowa mistrzyni po raz ósmy broniła pasa wagi muszej. Tym razem jednak nieskutecznie i to Meksykanka została nową mistrzynią dywizji do 125 funtów.

UFC 285 Alexa Grasso

Dość spokojny początek pojedynku. Shevchenko pokazała kilka efektownych technik – był backfist a także obrotówka. Grasso była jednak w stanie przedzierać się przez defensywę mistrzyni i kilka razy naprawdę solidnie trafiła. Ogólnie liczba ciosów z obu stron była dość zbliżona. Meksykanka pod koniec rundy zainicjowała jednak jeszcze akcję zapaśniczą.

Już na początku drugiej rundy Shevchenko zdecydowała się na obalenie. “Bullet” popracowała w parterze i zajęła pozycję boczną. Po dłuższym czasie Grasso zdołała jednak wrócić na nogi. Pretendentka wywierała presję atakując rywalkę. W końcówce rundy po raz kolejny dała się jednak obalić.

Shevchenko bardzo dobrze pracowała prawym prostym. Kirgizka przepuszczając ciosy rywalki dobrze kontrowała. Potem znakomicie w tempo zeszła do dwóch nóg i po raz kolejny sprowadziła walkę do parteru. Mistrzyni nie była jednak dość aktywna i sędzia zdecydował się podnieść zawodniczki. Szybko jednak ponownie obaliła i tym razem zaszła również za plecy rywalki. W końcowych sekundach Grasso wylądowała jeszcze na plecach próbując gilotyny.

Walka weszła w tzw. rundy mistrzowskie. Grasso miała problem ze skróceniem dystansu. Shevchenko od czasu do czasu punktowała ją ciosami prostymi. W końcu Meksykanka poszła jednak w klincz i zepchnęła mistrzynię na siatkę. Shevchenko po kilkunastu sekundach uwolniła się jednak. W końcówce rundy rundy Grasso wykorzystała przestrzelone obrotowe kopnięcie rywalki i niespodziewanie wskoczyła za jej plecy. Zapięła duszenie i sprawiła wielką sensację!

Mamy obecnie historyczną sytuację dla Meksyku w UFC. Zawodnicy z tego kraju posiadają obecnie trzy pasy w amerykańskiej organizacji. Oprócz Grasso mistrzem w wadze lekkiej jest Brandon Moreno a tymczasowym mistrzem kategorii piórkowej Yair Rodriguez.

Zobacz także:

Daniel Rutkowski dostał propozycję z UFC! Jaka będzie decyzja ”Rutka”?

Daniel Rutkowski w programie Oktagon Live na Kanale Sportowym wyjawił, że ma dużo ciekawych propozycji. ”Rutek” rozmawia również z… największą organizacją na świecie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis