MMA PLJan BłachowiczUFC 282: Wielkie zmiany! Jan Błachowicz w grudniu zawalczy o pełnoprawny pas!

UFC 282: Wielkie zmiany! Jan Błachowicz w grudniu zawalczy o pełnoprawny pas!

To jest dopiero wiadomość. Jan Błachowicz (29-9) dziesiątego grudnia zawalczy o pełnoprawny pas największej organizacji w naszym kraju. Polak dziesiątego grudnia podczas UFC 282 zmierzy się z Magomedem Ankalaevem (18-1), a w stawce pas mistrzowski w kategorii półciężkiej.

Jan Błachowicz

”Cieszyński Książę” ostatni pojedynek stoczył w maju tego roku. Polak przed czasem odprawił Aleksandra Rakicia. Tym samym Błachowicz wrócił na odpowiednie tory po stracie tytułu.

Reprezentant Rosji może aktualnie pochwalić się passą dziewięciu zwycięstw z rzędu. Pierwszą przegraną zawodową zaliczył w debiucie w największej organizacji na świecie. Była to dość niespodziewana przegrana z Paulem Craigem (16-5-1). Warto zaznaczyć, że Ankalaev dominował, ale Szkot zaskoczył go w końcówce walki. Craig trójkątem nogami poddał go sekundę przed końcem pojedynku.

Duża zmiana!

Jak donosi Kevin Iole z Yahoo Sports – mistrz Jiri Prochazka doznał poważnej kontuzji i nie dojdzie do jego rewanżu z Gloverem Teixeirą. Brazylijczyk co ciekawe odrzucił propozycję innego rywala i tym samym nową walką wieczoru zostało starcie Błachowicz-Ankalaev. Reprezentant Czech w tej sytuacji postanowił honorowo zwakować tytuł.

Zobacz także:

Weili Zhang chce zostać podwójną mistrzynią UFC! Co wy na to?

Weili Zhang (23-3) w ostatnim pojedynku ponownie została mistrzynią w wadze słomkowej. Reprezentantka Chin nie zamierza na tym poprzestać, bowiem zapewnia, że chce zostać podwójną mistrzynią największej organizacji na świecie.

Mocna wymiana zdań Boxdela z Nitro: Jesteś tchórzem i na żywo…  Widzieliście?

Dokładnie na twitterze doszło do mocnej wymiany zdań pomiędzy Michałem Baronem, a Sergiuszem Górskim. Czy ”Nitrozyniak” jeszcze kiedykolwiek zawalczy w organizacji FAME MMA? Zapewne wiele fanów Górskiego się nad tym często zastanawia.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis