MMA PLUFCUFC 281: Karolina Kowalkiewicz wygrywa kolejną walkę. Zamieszanie z kartami punktowymi, ale to Polka górą!

UFC 281: Karolina Kowalkiewicz wygrywa kolejną walkę. Zamieszanie z kartami punktowymi, ale to Polka górą!

Karolina Kowalkiewicz (14-7) pokonała Silvanę Gomez Juarez (11-5) jednogłośną decyzją w pojedynku na karcie przedwstępnej gali UFC 281.

UFC 281 Karolina Kowalkiewicz

Kowalkiewicz od początku pojedynku wywierała presję. Gomez Juarez odpowiadała ciosami, ale po nieco ponad minucie dała się obalić Polce. Kowalkiewicz szybko zaszła za plecy Argentynki. Była pretendentka do pasa UFC wpięła się a po dłuższej chwili próbowała przełożyć rękę pod brodą rywalki. Polka biła też krótkie ciosy aby rozbić obronę zawodniczki z Ameryki Południowej. Gomez Juarez wróciła do stójki dopiero na ostatnie sekundy pierwszej rundy.

Również na początku drugiej rundy to była mistrzyni KSW szła do przodu. Musiała mieć się na baczności, gdyż Gomez Juarez kontrowała ciosami prostymi. Argentynka trafiła też parę razy bardziej obszernymi ciosami. Kowalkiewicz kilka razy ruszyła do przodu dokładając do ciosów kopnięcia. “La Malvada” dobrze czuła się jednak w wymianach. W końcówce rundy Polka w tajskim klinczu wyprowadziła jeszcze kolano.

Podobnie jak w dwóch poprzednich rundach to wciąż Kowalkiewicz była stroną wywierającą presję. Trenująca ostatnio w American Top Team zawodniczka przyjęła jednak przy okazji kilka mocnych ciosów. Gomez Juarez od czasu do czasu atakowała również na tułów Polki. Kowalkiewicz kilka razy dobrze przymierzyła ciosami. Okopywała też nogę rywalki. Nadal jednak Argentynka była bardzo groźna w stójce. Była pretendentka podłączyła rywalkę krótkim lewym. Gomez Juarez szybko jednak wstała. Kowalkiewicz raz jeszcze złapała tajski klincz i atakowała kolanami.

Po walce mieliśmy małe problemy z kartami sędziowskimi. Poprawiano zapisy na kartce i powstało niewielkie zamieszanie. Ostatecznie jednak Bruce Buffer ogłosił werdykt i to Polka wygrała 29-28 u wszystkich trzech sędziów.

Karolina Kowalkiewicz wygrywa więc druga walkę z rzędu. Polka miała serię pięciu porażek, ale w tym roku radzi sobie znacznie lepiej. W czerwcu poddała w drugiej rundzie Felice Herrig, dziś zaś okazała się jednogłośnie lepsza od Silvany Gomez Juarez.

Zobacz także:

Odpowiedź na protest złożony po walce Toma Breese’a z Pawłem Pawlakiem na gali KSW 76

Po gali KSW 76, która odbyła się 12 listopada 2022 roku w Grodzisku Mazowieckim, wpłynął protest złożony przez sztab Toma Breese’a dotyczący zakończenia walki Anglika z Pawłem Pawlakiem i możliwości zakończenia pojedynku przez nielegalne uderzenia w tył głowy.

KSW: Artur Szpilka jest już po operacji! Kiedy powrót do klatki?

Wczoraj pojawiły się złe informacje. Artur Szpilka (2-0) ze względu na kontuzje nie jest w stanie wystąpić dwudziestego pierwszego stycznia na gali XTB KSW 78 w Szczecinie. Nie wiemy czy w tej sytuacji jego starcie z utytułowanym kick-boxerem Arkadiuszem Wrzoskiem zostaje przełożone w czasie. Popularny ”Szpila” musiał poddać się operacji.

Pierwszy wywiad z Murańskim w szpitalu! ”Muran” komentuje słowa Żołnierza Legii Cudzoziemskiej!

Jacek Murański w rozmowie z naszym portalem skomentował ostatnie słowa Żołnierza Legii Cudzoziemskiej. ”Muran” zapewnia, że nigdy nie robił nic pod przymusem i, kiedy uzna to za stosowne, to przedstawi publicznie swoją historię.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis