MMA PLUFCUFC 278: Leon Edwards sensacyjnie nokautuje Kamaru Usmana high kickiem! [WIDEO]

UFC 278: Leon Edwards sensacyjnie nokautuje Kamaru Usmana high kickiem! [WIDEO]

Leon Edwards (20-3, 1 N/C) znokautował Kamaru Usman (20-2)w piątej rundzie walki wieczoru gali UFC 278, której stawką był pas wagi półśredniej.

UFC 278 Leon Edwards

Edwards zaczął od niskich kopnięć, ale to mistrz zajął środek oktagonu. Usman skrócił dystans i po chwili siłowania przewrócił pretendenta. Edwards zdołał wstać, ale wciąż był trzymany przez rywala. Usman trzymał klamrę i wydawało się, że kontroluje sytuację. Niespodziewanie jednak to Anglik dzięki haczeniu sprowadził walkę do parteru. Edwards znalazł się na górze a potem zaszedł za plecy mistrza. “Rocky” wpiął się i szukał przełożenia ręki pod brodą rywala.

Druga runda zaczęła się od presji ze strony Usmana. “Nigeryjski Koszmar” zamknął rywala na siatce i zadawał kolejne ciosy. Edwards uwolnił się jednak i wrócił na środek klatki. Usman przejmował jednak inicjatywę w tym pojedynku. Po nieudanej próbie obalenia Edwards wpadł w duszenie mistrza. Zawodnicy ostatecznie wrócili do stójki, gdzie Nigeryjczyk kontynuował ataki. Swoją przewagę zaznaczył jeszcze obaleniem oraz uderzeniami w parterze.

Po nieco ponad minucie wymiany ciosów Usman dość łatwo obalił rywala. Anglik co prawda wstał, ale wciąż był trzymany przez mistrza broniącego swojego tytułu już po raz szósty. W końcu po dłuższym czasie udało się rozerwać klincz. Usman zaatakował sierpowym na wątrobę a potem łokciem. Ponownie udało mu się też obalić pretendenta. Rozpoczął się “Nigeryjski Koszmar” angielskiego zawodnika, czyli długa kontrola i zamęczanie w parterze.

Pojedynek wszedł w tzw. fazę rund mistrzowskich. Usman był pewny siebie i punktował rywala długimi prostymi. Edwardsowi udało się skrócić dystans i zajść za plecy czempiona wagi półśredniej przy siatce. Usman dość łatwo uwolnił się po pewnym czasie a potem bez problemów obalił pretendenta. Nigeryjczyk kontrolował pojedynek czy to w parterze czy klinczu. W końcówce rundy zaznaczył jeszcze swoją przewagę atakując mocno łokciami.

Usman kontrolował sytuację. Trzymał przeciwnika w klinczu pod siatką. Wobec braku aktywnego ataku sędzia Herb Dean nakazał jednak zawodnikom powrót na środek oktagonu. Później Edwards kopnął mistrza w krocze co spowodowało krótką przerwę. Wydawało się, że Usman spokojnie dotrwa do końca walki. Nagle jednak Edwards wystrzelił high kickiem i znokautował rywala!

Edwards wygrał pojedynek na zaledwie 56 sekund przed upływem regulaminowych 25 minut. W ten niezwykle efektowny sposób Anglik został nowym mistrzem wagi półśredniej

Pojedynek był rewanżem za starcie z 2015 roku. Wtedy to na gali UFC on FOX 17 Usman wygrał jednogłośną decyzją. Po niemal siedmiu latach “Rocky” niezwykle efektownie zrewanżował się rywalowi.

Zobacz także:

KSW 73 – wyniki

KSW 73: NA ŻYWO! Zapraszamy do śledzenia gali w Warszawie, gdzie w walce wieczoru zmierzą się Arkadiusz Wrzosek i Tomasz Sarara. Co czeka nas jeszcze na Torwarze? Początek wydarzenia w sobotę, 20 sierpnia, o godzinie 19:00. Transmisja live dostępna na Viaplay i KSWTV.

WCA wydało oświadczenie w sprawie wpuszczenia na salę Chimaeva: Nie było nikogo, kto mógł zareagować

Warszawie Centrum Atletyki zabrało głos w głośnej ostatnio sprawie treningu w ich sali Khamazata Chimaeva. Zawodnik UFC, który jest publicznym zwolennikiem dyktatora Ramzana Kadyrowa i popiera agresję na Ukrainę, jak gdyby nigdy nic trenował w popularnym polskim klubie sportów walki. Teraz WCA wydało oświadczenie w sprawie wpuszczenia Chimaeva na salę.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis