MMA PLUFCUFC 277: Brandon Moreno kopnięciem na wątrobę kończy walkę i zdobywa pas tymczasowy [WIDEO]

UFC 277: Brandon Moreno kopnięciem na wątrobę kończy walkę i zdobywa pas tymczasowy [WIDEO]

Brandon Moreno (20-6-2) pokonał Kaia Kara-France (24-10, 1 N/C) przez technczny nokaut w trzeciej rundzie w co-main evencie gali UFC 277, gdzie stawką był tymczasowy pas wagi muszej.

UFC 277 Brandon Moreno

Zawodnicy atakowali pojedynczymi ciosami z dystansu. W pewnym momencie Kara-France kopnął rywala w krocze co spowodowało krótką przerwę. Moreno próbował zaskakiwać rywala high kickami. Meksykanin wyglądał na bardziej rozluźnionego i kilka razy ładnie trafił. Rywal odpowiedział mu również mocno, więc były mistrz spróbował sprowadzenia walki do parteru. Kara-France wybronił się jednak i pojedynek dalej prowadzony był w stójce.

Moreno umiejętne punktował rywala lewym prostym. “The Assassin Baby” korzystał też z lowkicków. Kara-France przestrzelił kopnięciem co jego przeciwnik wykorzystał aby złapać go w klinczu pod siatką. Na nogach Moreno również prezentował się świetnie. Meksykanin stosował sporo kiwek balansują tułowiem.

Na początku trzeciej rundy Kara-France wykorzystał kopnięcie rywala i sprowadził walkę do parteru. Nowozelandczyk trafił też kilkoma ciosami. Zawodnicy wrócili do stójki, gdzie “Don’t Blink” prezentował się znacznie lepiej. Na dodatek pod okiem Moreno pojawiło się rozcięcie. Meksykanin wrócił do punktowania ciosami prostymi. Moreno w końcówce rundy perfekcyjnie trafił kopnięciem na wątrobę oponenta. Nowozelandczyk padł na matę. Były mistrz ruszył do dobitki. Po serii ciosów sędzia zdecydował o przerwaniu pojedynku.

Panowie spotkali się wcześniej w przeszłości. W 2019 roku na gali UFC 245 jednogłośną decyzją zwyciężył Brandon Moreno. W rewanżu Meksykanin zdołał wygrać przed czasem.

Zobacz także:

UFC 277 – wyniki

Kolejna numerowana gala UFC odbędzie się w Las Vegas. Czekają nas tam dwa mistrzowskie rewanże i kilka innych interesujących pojedynków.

Armia Fight Night 14: Klaudia Syguła zwycięża w walce wieczoru

Klaudia Syguła (4-1) pokonała Brenę Cardozo (5-3) jednogłośną decyzją w walce wieczoru gali Armia Fight Night 14 w Kołobrzegu. Polka okazała się lepsza od rywalki na dystansie trzech rund.

Pięściarz kończy karierę po… 224 przegranej! W końcu powiedział dość!

Pięściarz miał sporo marzeń i motywacji, ale to było za mało… Kevin McCauley (15-224-12) po 224 przegranej postanowił zakończyć karierę. Jest to jeden z najbardziej doświadczonych pięściarzy.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis