MMA PLUFCUFC 276: Israel Adesanya pewnie wypunktował Jareda Cannoniera i wciąż jest mistrzem wagi średniej [WIDEO]

UFC 276: Israel Adesanya pewnie wypunktował Jareda Cannoniera i wciąż jest mistrzem wagi średniej [WIDEO]

Israel Adesanya (23-1) zdecydowanie pokonał na punkty Jareda Cannoniera (15-6) w walce wieczoru gali UFC 276, której stawką był pas wagi średniej

UFC 276 Israel Adesanya

Adesanya dał popis już przed walką. Do oktagonu wyszedł on bowiem z… urną z napisem “Jared”.

“Last Stylebender’ zaczął pojedynek od niskich kopnięć. Mistrz dokładał do tego też pojedyncze proste. Cannonier również odpowiadał lowkickami. Adesanya prowadził pojedynek zachowawczo, ale od czasu do czasu punktował pretendenta.

Mistrz kopał na różnych wysokościach. Dokładał do tego też ciosy proste. Adesanya coraz częściej popisywał się udanymi akcjami w stójce. W pewnym momencie trafił jednak pretendenta palcem w oko. Po wznowieniu walki Cannonier starał się podjąć walkę, ale mistrz dalej przeważał.

Adesanya kontrolował przebieg pojedynku. Nigeryjczyk zneutralizował próbę klinczu rywala i kontynuował rozbijanie go w stójce. Pretendent w pewnym momencie docisnął go do siatki, ale nie na długo. Mistrz był luźny w swoich akcjach, ale raz jeszcze dał się przyprzeć do siatki. Cannonier pod ogrodzeniem zaatakował kilk a razy kolanami, ale ogólnie nie sprawił większych obrażeń.

Przyszedł czas na tzw. rundy mistrzowskie. Adesanya nadal znakomicie pracował w stójce to ciosami to kopnięciami. Dobrze unikał też uderzeń oponenta. Cannonier w pewnym momencie zdołał co prawda docisnąć rywala do siatki. Adesanya tuż przed końcem rundy zerwał jednak klincz.

Ostatnia runda to dalsze punktowanie ze strony mistrza. “Last Stylebender” świetnie bił ciosy proste i poruszał się po oktagonie. W połowie rundy Cannonier doprowadził do klinczu. Mistrz został zepchnięty na siatkę, ale zachowywał spokój. Amerykanin próbował podebrać jego nogę, ale bez powodzenia. Na minutę przed końcem dobrą akcję w stójce zaliczył jeszcze Cannonier. Potem jednak na rozerwanie klinczu wysokim kopnięciem trafił Adesanya.

Wynik pojedynku był oczywisty. Adesanya wygrał zdecydowanie na kartach punktowych – 49-46, 49-46, 50-45.

Zobacz także:

PFL 2022 #6 – wyniki i najlepsze akcje. Kayla Harrison wciąż niepokonana [WIDEO]

Za nami ostatnia gala sezonu regularnego PFL. W Atlancie o awans do fazy play-off rywalizowały zawodniczki wagi lekkiej i zawodnicy kategorii półśredniej.

Kolejny ciężki zasili organizację KSW? Szymon Bajor pozostaje wolnym agentem!

Szymon Bajor (23-9) w mediach społecznościowych poinformował, że aktualnie pozostaje wolnym agentem. Nasz czołowy ciężki zapytał fanów – w jakiej organizacji chcieliby go zobaczyć. Warto zaznaczyć, że Bajor w ostatnim pojedynku zdobył tymczasowy pas Fight Exclusive Night.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis