MMA PLUFCUFC 276: Były mistrz KSW już w sobotę wraca do klatki! Zmierzy się z weteranem!

UFC 276: Były mistrz KSW już w sobotę wraca do klatki! Zmierzy się z weteranem!

Dricus Du Plessis (16-2) już w najbliższą sobotę stoczy trzeci pojedynek w największej organizacji na świecie. Były mistrz KSW wystąpi na UFC 276 w Las Vegas, gdzie czeka go duże wyzwanie. Reprezentant RPA skrzyżuje rękawice z weteranem – Bradem Tavaresem (19-6).

Dricus

“Stillknocks” w ostatnim czasie nie miał szczęścia. Wypadły mu, bowiem dwie walki… przy czym w 2022 roku aż trzy razy zmieniano mu przeciwnika. 

Dricus w naszym kraju znany jest jako były mistrz KSW w wadze półśredniej. Du Plessis w polskiej organizacji stoczył trzy pojedynki. “Stillknocks” miał wstępnie zmierzyć się z Borysem Mańkowskim, ale z tego starcia wykluczyła go kontuzja. Nastąpiła zmiana na tronie – reprezentant RPA we Wrocławiu zmierzył się z Roberto Soldiciem. 26-latek sprawił dużą niespodziankę w drugiej rundzie nokautując faworyzowanego ”RoboCopa”.

Na Wembley doszło do natychmiastowego rewanżu. W tym starciu od samego początku do końca dominował Chorwat, który odzyskał tytuł KSW.  Plessis miał problemy zdrowotne i musiał postawić na zmiany. Dricus zdecydował, że będzie toczył pojedynki tylko w wyższej kategorii wagowej. Ponownie w Londynie, ale tym razem z lepszym rezultatem. Dricus w drugiej rundzie odprawił z kwitkiem – Joiltona Santosa.

Du Plessis wraca do klatki UFC!

Dricus Du Plessis (16-2) z soboty na niedzielę wraca do klatki UFC po prawie rocznej przerwie. Reprezentant RPA zmierzy się z weteranem Bradem Tavaresem (19-6). Warto zaznaczyć, że Du Plessis ma za sobą dwie walki w UFC, które zakończył efektownie przed czasem.

Walki Du Plessis-Tavares możemy spodziewać się o godzinie 00:30.

Tavares po przegranej z Israelem Adesanyią i Edmenem Shahbazyanem wrócił na odpowiednie tory. Amerykanin po całym dystansie pokonał Omari Akhmedova oraz Antonio Carlosa Juniora.

W walce wieczoru do obrony pasa w wadze średniej stanie wspominany już Israel Adesanya (22-1), który skrzyżuje rękawice z Jaredem Cannonierem (15-5). W tak zwanym co-main evencie dojdzie do wyczekiwanej trylogii pomiędzy Alexandrem Volkanovskim (24-1), a Maxem Holloway’em (23-6).

Zobacz także:

Mateusz Gamrot wysoko w nowym rankingu wagi lekkiej UFC! Polak wyprzedził… McGregora! Widzieliście?

Mateusz Gamrot nie zwalnia tempa! Polak znalazł się bardzo wysoko w nowym rankingu wagi lekkiej UFC! “Gamer” awansował aż o cztery pozycje i wyprzedził między innymi… Conora McGregora!

Australijski pięściarz Sam Abdulrahim postrzelony w klatkę piersiową! Wracał z pogrzebu kuzyna! Co wy na to?

Niepokonany australijski bokser wagi junior ciężkiej Sam Abdulrahim (6-0, 3 KO) został trzykrotnie postrzelony w klatkę piersiową. Jego stan na początku był ciężki, ale teraz opisywany jest jako stabilny. 30-latek wracał z pogrzebu kuzyna.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis