MMA PLUFCUFC 272: Ukrainka Maryna Moroz efektownie wygrywa i ze łzami w oczach mówi o wojnie w swoim kraju [WIDEO]

UFC 272: Ukrainka Maryna Moroz efektownie wygrywa i ze łzami w oczach mówi o wojnie w swoim kraju [WIDEO]

Reprezentantka Ukrainy Maryna Moroz (11-3) nie była faworytką w starciu z Mariyą Agapovą (10-3) na UFC 272, ale udało się jej odnieść efektowne zwycięstwo. W wywiadzie po walce zawodniczka wspomniała o trwającej w jej ojczyźnie wojnie.

UFC 272 Ukraina
Foto: UFC

W pierwszej rundzie obie zawodniczki próbowały zachodzić za plecy, ale runda nie przyniosła rozstrzygnięcia.

Walka zakończyła się natomiast w rundzie drugiej. Moroz złapałatrójkąt rękoma i zmusiła zawodniczkę z Kazachstanu do odklepania tej techniki.

Przy okazji ogłaszania decyzji Maryna Moroz oczywiście miała flagę ukraińską. Podczas wywiadu zawodniczka była wyraźnie wzruszona wspominając o trwającej wojnie w swoim kraju, który jakiś czas temu został napadnięty przez Federację Rosyjską.

“Moja rodzina jest na Ukrainie. Miałam ciężki tydzień. Martwiłam się, płakałam, ponieważ moja rodzina jest obecnie w złej sytuacji. Dziękuję wszystkim za wsparcie w tym trudnym tygodniu. Chce mi się płakać z powodu wojny w moim kraju.”

W późniejszych wywiadach Ukrainka również odnosiła się do trudnej sytuacji w swojej ojczyźnie.

“Chcę, żeby ludzie to słyszeli. Zatrzymajcie to, chcę uratować moją rodzinę.”

Zobacz także:

UFC 272 – wyniki

Kolejna numerowana gala UFC odbędzie się tym razem w Las Vegas. W walce wieczoru spotkają się Colby Covington i Jorge Masvidal. W rozpisce również Polak – Michał Oleksiejczuk.

Hadaś nowym rywalem Wójcika na FEN 39

Paweł Hadaś (7-1, 6 SUB) podejmie Marcina Wójcika (14-8, 7 KO, 3 SUB) podczas gali FEN 39: LOTOS Fight Night, która 12 marca odbędzie się w Ząbkach. Eder De Souza, który miał być rywalem Wójcika w walce mistrzowskiej, nie przyleci do Polski z powodu zarażenia koronawirusem.

Krzysztof Jotko poznał kolejnego rywala w UFC. To pogromca Fabińskiego i Piechoty

Krzysztof Jotko (23-5) powróci do oktagonu 30 kwietnia na gali UFC on ESPN 35. Jego przeciwnikiem będzie Gerald Meerschaert (34-14).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis