MMA PLUFCUFC 271: Casey O’Neill wciąż niepokonana. Zasypała Roxanne Modafferi ciosami i wygrała na punkty [WIDEO]

UFC 271: Casey O’Neill wciąż niepokonana. Zasypała Roxanne Modafferi ciosami i wygrała na punkty [WIDEO]

Casey O’Neill (9-0) zdecydowanie pokonała Roxanne Modafferi (25-20) niejednogłośną decyzją sędziowską w pojedynku na karcie wstępnej gali UFC 271.

UFC 271 Casey O'Neill

Zawodniczki zaczęły od stójkowych wymian. Modafferi szła do przodu, ale jej akcje były niezbyt zgrabne. Ciosy O’Neill były zaś zdecydowanie bardziej konkretne. Mieszkająca w Australii Szkotka umiejętnie punktowała o 15 lat starszą rywalkę to obszernymi ciosami a to kopnięciami. “The Happy Warrior” nie pozostawała jej jednak dłużna. Doświadczona Amerykanka zdołała m.in. rozbić nos przeciwniczki.

O’Neill wciąż trafiałą zdecydowanie więcej. Jej przewaga była coraz wyraźniejsza. Niepokonana zawodniczka czuła się pewnie w oktagonie. Z kolei była pretendentka mimo chęci miała problem z trafieniem rywalki. O’Neill wciąż niemiłosiernie punktowała Amerykankę. Serie ciosów “King” dochodziły do celu. Bezradna w stójce Modafferi w samej końcówce zdecydowała się jednak na udane obalenie.

Trzecia runda to kontynuacja stójkowej dominacji O’Neill. Mimo wszystko Modafferi pokazywała niesamowity hart ducha i wciąż napierała. Amerykanka starała się skracać dystans i wchodzić w klincz. Liczba celnych ciosów O’Neill robiła jednak wrażenie. Na minutę przed końcem rundy Modafferi zdołała ją przewrócić, ale nie utrzymała niepokonanej rywalki długo na macie. Mimo wszystko miała dominującą pozycję w klinczu, gdzie popracowała trochę kolanami.

Pojedynek dotrwał do decyzji sędziowskiej. Niespodziewanie decyzja była niejednogłośna, ale to O’Neill wyszła z pojedynku zwycięsko – 29-28, 28-29, 29-28.

Modafferi przegrała trzecią walkę z rzędu. Po walce doświadczona Amerykanka złożyła rękawice na środku okatgonu i zakończyła sportową karierę.

Zobacz także:

Joe Rogan po kłopotach wizerunkowych nie skomentuje gali UFC 271. Jest zastępstwo!

Popularny i ceniony komentator Joe Rogan nie weźmie udziału w dzisiejszej gali UFC 271: Adesanya vs Whittaker 2. Nieobecność komentatora może wiązać się z jego ostatnimi kłopotami wizerunkowymi.

Będzie walka Stanowski vs Najman za 5 milionów złotych? “El Testosteron”: Liść wychowawczy byłby wskazany

Marcin Najman nie zamierza odpuszczać i jeśli raz ktoś mu nadepnął na odcisk, to będzie do tego kogoś wracał nieustannie. Tym razem “El Testosteron” odniósł się do pomysłu potencjalnej walki Stanowski vs Najman w MMA.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis