MMA PLUFCUFC 271: 43-letni Andrei Arlovski wypunktował rywala. Trzecia wygrana z rzędu byłego mistrza [WIDEO]

UFC 271: 43-letni Andrei Arlovski wypunktował rywala. Trzecia wygrana z rzędu byłego mistrza [WIDEO]

Andrei Arlovski (33-20, 2 N/C) pokonał Jareda Vanderę (12-7) w walce zamykającej kartę wstępną gali UFC 271.

UFC 271 Andrei Arlovski

Arlovski walczył “na wstecznym”, ale umiejętnie dobierał ciosy. Doświadczony Białorusin od czasu do czasu trafiał naprawdę mocno. Vanderaa napierał, ale niewiele z tego wynikało. W końcu udało mu się jednak złapać przeciwnika w klinczu pod siatką. Arlovski uwolnił się jednak i wrócił do dobrej postawy w stójce.

Vanderaa ponownie spróbował klinczu, gdzie mógł poobijać byłego mistrz kolanami. Stójka nadal należała do Arlovskiego, choć “The Mountain” był w stanie trafić w kontrze. Amerykanin trafił też kopnięciem w krocze i pojedynek na moment wstrzymano. Potem Vanderaa ponownie zainicjował klincz, gdyż w stójkowych wymian wciąż lepszy był weteran UFC.

Trzecią rundę Vanderaa zaczął od dobrych niskich kopnięć. Potem ponownie udało mu się przyprzeć oponenta do siatki. 43-letni Arlovski uwolnił się jednak, ale w stójce radzil sobie już gorzej niż w poprzednich rundach. Vanderaa dyktował tempo walki i ostatniej rundzie trafiał już decydowanie częściej.

Pojedynek musieli rozstrzygnąć sędziowie punktowi. Decyzja po raz kolejny tego wieczoru była niejednogłośna – 29-28, 28-29, 29-28. Walkę wygrał ostatecznie Andrei Arlovski. Białorusin wygrał trzeci pojedynek z rzędu i w ostatnich sześciu pojedynkach ma na koncie aż pięć pięć zwycięstw.

Zobacz także:

Joe Rogan po kłopotach wizerunkowych nie skomentuje gali UFC 271. Jest zastępstwo!

Popularny i ceniony komentator Joe Rogan nie weźmie udziału w dzisiejszej gali UFC 271: Adesanya vs Whittaker 2. Nieobecność komentatora może wiązać się z jego ostatnimi kłopotami wizerunkowymi.

Będzie walka Stanowski vs Najman za 5 milionów złotych? “El Testosteron”: Liść wychowawczy byłby wskazany

Marcin Najman nie zamierza odpuszczać i jeśli raz ktoś mu nadepnął na odcisk, to będzie do tego kogoś wracał nieustannie. Tym razem “El Testosteron” odniósł się do pomysłu potencjalnej walki Stanowski vs Najman w MMA.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis