MMA PLUFCUFC 269: Dominick Cruz przetrwał kłopoty i wypunktował Pedro Munhoza [WIDEO]

UFC 269: Dominick Cruz przetrwał kłopoty i wypunktował Pedro Munhoza [WIDEO]

Dominick Cruz (24-3) pokonał Pedro Munhoza (19-7, 1 N/C) na punkty podczas gali UFC 269 w Las Vegas, choć był bliski porażki w pierwszej rundzie.

Początek walki to sporo wzajemnego szachowania się. Cruz szukał długich ciosów podczas gdy Munhoz wyprowadzał sporo kopnięć. Były mistrz pracował charakterystycznym dla siebie balansem. Munhoz zdołał go jednak naruszyć mocnym ciosem. Brazylijczyk ruszył z kolejnymi mocnymi uderzeniami. Cruz przetrwał nawałnicę i zdołał wrócić na nogi. Kolejne mocne ciosy Munhoza dochodziły do jego głowy. Cruz odpowiedział kilkoma dobrymi ciosami i zaliczył solidna.

Cruz popisywał się udanymi akcjami pięściarskimi. Munhoz trafiał rzadziej, ale jego ciosy ważyły. Były mistrz umiejętnie punktował prostymi. Amerykanin trafił mocno lewą ręką. Rozpędzał się ze swoimi akcjami. Spowodował też krwawienie na głowie rywala. Kolejna seria ciosów w wykonaniu “Dominatora” i tą rundę zdecydowanie można zapisać na jego konto.

Cruz wciąż był aktywny. Były mistrz wyprowadzał sporo ciosów. Munhoz miewał momenty przyspieszenia. Dobra kombinacja dwóch ciosów w wykonaniu Cruza doszła do celu. Potem “Dominator” zaliczył kolejną udaną akcję. Wychwycił też kopnięcie Munhoza wyprowadzając go z równowagi. Końcówkę rundy podkreślił kolejną dobrą serią ciosów.

Decyzja sędziów była jednogłośna. Wszyscy punktowali tak samo – 29-28 dla Cruza.

Zobacz także:

GROMDA 7: Piekielnie szybki Balboa zwalił z nóg olbrzymiego Maximusa [WIDEO]

Bartłomiej “Balboa” Domalik znokautował Dawida “Maximusa” Żółtaszka w finale trzeciego turnieju GROMDA, który odbył się podczas gali GROMDA 7. Zgarnął też 100 tysięcy złotych.

Tyson Fury atakuje Jake’a Paula: Może ssać mojego! Zaskoczeni?

Mistrz wagi ciężkiej w boksie Tyson Fury atakuje youtubera Jake’a Paula za to… jakim ten jest człowiekiem! Przypominamy, że młodszy z braci Paul miał być rywalem Tommy’ego Fury w walce bokserskiej zaplanowanej na dzien 18 grudnia.