MMA PLUFCUFC 268: Shane Burgos pokonał Billy’ego Quarantillo po świetnej walce [WIDEO]

UFC 268: Shane Burgos pokonał Billy’ego Quarantillo po świetnej walce [WIDEO]

Shane Burgos (14-3) pokonał Billy’ego Quarantillo (16-4) jednogłośną decyzją po znakomitym pojedynku na gali UFC 268 w Nowym Jorku.

UFC 268 Shane Burgos

Quarantillo zaczął bardzo aktywnie. Dobrze wchodził z ciosami. Burgos atakował lowkickami, złapał też przeciwnika w klincz. Pod siatką pracował stompami. Po rozerwaniu klinczu Burgos wywierał presję ciosami prostymi. Quarantillo w stójce nadal wyglądał bardzo dobrze, ładnie skracał dystans i trafiał. Po krótkim klinczu Burgos znakomicie skontrował przeciwnika, który na moment stracił równowagę.

Burgos zaczął drugą rundę od presji i kolejnych mocnych ciosów. Quarantillo odpowiedział także aktywnie. Potem jednak w klinczu przewagę miał Burgos. “Hurricane” podkręcił tempo i trafił kilka razy. Quarantillo ponownie przyspieszył. Po kilku mocnych ciosach jeszcze mocniej odpowiedział jednak Burgos. Mocna końcówka w jego wykonaniu.

Trzecia runda zaczęła się intensywnie, zwłaszcza w wykonaniu Quarantillo. Burgos nie pozostawał mu jednak dłużny. “Hurricane” pracował dobrze lowkickami niszcząc wykroczną nogę przeciwnika. Burgos był w stanie też wielokrotnie odwracać pozycję w klinczu. Wciąż byliśmy świadkami mocnych wymian, przewagę miał jednak Burgos. Quarantillo docisnął rywala do siatki. Po rozerwaniu Burgos nie zapominał o niskich kopnięciach. W kolejnym klinczu Burgos odwrócił pozycję. Obaj zawodnicy intensywnie zakończyli mocną walkę.

O wyniku pojedynku musieli decydować sędziowie punktowi. Wszyscy punktowali identycznie – 29-28 dla Burgosa.

Zobacz także:

Armia Fight Night 11: Mansur Azhiev broni mistrzowskiej szabli. Efektowny występ i pewne zwycięstwo

Mansur Azhiev (7-0) pokonał Amaury’ego Juniora (13-10, 1 N/C) na gali Armia Fight Night 11 w Łodzi. Stawką pojedynku była posiadana przez Azhieva mistrzowska szabla kategorii piórkowej.

Bellator 270 – wyniki. Patricky “Pitbull” zdobył pas zwakowany przez brata [WIDEO]

Za nami gala Bellator 270 w Dublinie. Nowym mistrzem kategorii lekkiej został Patricky “Pitbull” Freire (23-10), czyli… brat zawodnika, który w zeszłym miesiącu zwakował pas.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis