MMA PLUFCUFC 268: Justin Gaethje wygrał brutalną wojnę z Chandlerem. Kandydat na walkę roku! [WIDEO]

UFC 268: Justin Gaethje wygrał brutalną wojnę z Chandlerem. Kandydat na walkę roku! [WIDEO]

Justin Gaethje (23-3) po wspaniałym pojedynku pokonał Michaela Chandlera (22-7) otwierając kartę główną gali UFC 268.

Od początku obaj zawodnicy byli bardzo aktywni na nogach i szukali swoich szans. Wymieniali niskie kopnięcia i wchodzili w mocne wymiany. Chandler podłączył przeciwnika. Potem “Iron” trafił raz jeszcze. Gaethje trafił jednak w kontrze. Mocny prawy w wykonaniu trzykrotnego mistrza Bellatora. Potem Chandler dołożył do tego także latająe kolano. Chandler ruszył do ataku, ale przeciwnik nadal pozostawał w walce. Gaethje mocno się odgryzał, ale przy tym wciąż sporo przyjmował. “Highlight” przymierzył mocnym podbródkowym. Były tymczasowy mistrz UFC zaliczył udaną końcówkę rundy.

Chandler starał się atakować na korpus przeciwnika. Kolejne mocne wymiany. Gaethje trafił potężnym podbródkowym i przeciwnik zaliczył nokdaun. Chandler wyratował się i po dłuższym czasie wrócił do stójki. Po kolejnych ciosach na twarzy Chandlera pojawiło się już sporo krwi. Kolejne podbródkowe w wykonaniu Gaethje dochodziły do celu. Były czempion Bellatora wciąż był groźny często obijając tułów rywala. Inicjatywę miał jednak Gaethje. W końcówce Chandler trafił go jeszcze palcem w oko a potem jeszcze ciosem zanim sędzia zasygnalizował przerwę.

Zawodnicy nadal wchodzili w mocne wymiany. Chandler trafił prawą ręką, wciąż nie zapominał też o uderzeniach na korpus. Ciosy Gaethje robiły jednak wrażenie. Chandler ładnie wyniósł przeciwnika, ale został skontrowany przez rywala. Gaethje przez chwilę trzymał klamrę za plecami rywala. Zawodnicy wrócili do stójkowej wojny. Do huraganowego ataku ruszył Chandler. Odpowiedź Gaethje była jeszcze mocniejsza. Co za wojna w oktagonie! Chandler prowokował przeciwnika i nie trzymał już gardy. Po mocnym fragmencie w końcówce ciosów było jednak niewiele.

Sędziowie punktowali 29-28, 29-28 i 30-27 – jednogłośnie dla Justina Gaethje. “Highlight” udanie powrócił więc po zeszłorocznej porażce z Khabibem Nurmagomedovem.

Zobacz także:

Armia Fight Night 11: Mansur Azhiev broni mistrzowskiej szabli. Efektowny występ i pewne zwycięstwo

Mansur Azhiev (7-0) pokonał Amaury’ego Juniora (13-10, 1 N/C) na gali Armia Fight Night 11 w Łodzi. Stawką pojedynku była posiadana przez Azhieva mistrzowska szabla kategorii piórkowej.

Bellator 270 – wyniki. Patricky “Pitbull” zdobył pas zwakowany przez brata [WIDEO]

Za nami gala Bellator 270 w Dublinie. Nowym mistrzem kategorii lekkiej został Patricky “Pitbull” Freire (23-10), czyli… brat zawodnika, który w zeszłym miesiącu zwakował pas.