MMA PLUFCUFC 266: Jessica Andrade zasypała Cynthię Calvillo ciosami i skończyła walkę w 1. rundzie [WIDEO]

UFC 266: Jessica Andrade zasypała Cynthię Calvillo ciosami i skończyła walkę w 1. rundzie [WIDEO]

Jessica Andrade (22-9) pokonała Cynthię Calvillo (9-3-1) przez TKO w 1. rundzie pojedynku rozpoczynającego kartę główną gali UFC 266.

Od początku presję wywierała Andrade. Brazylijka jako pierwsza kobieta w historii UFC dobiła do granicy 20 walk i z pewnością chciała uczcić ten jubileusz. Byłą mistrzyni wagi słomkowej wyprowadzała niskie kopnięcia i obszerne ciosy. Calvillo próbowała wyprzedzać rywalkę ciosami prostymi. Inicjatywa należała jednak do Andrade. Jej uderzenia były bowiem znacznie mocniejsze. “Bate Estaca” zasypała rywalkę gradem ciosów w końcówce rundy. Amerykanka nie odpowiadała na nie i sędzia przerwał walkę.

Andrade po tym zwycięstwie tylko umocniła się na pierwszej pozycji w rankingu wagi muszej. Mimo to Brazylijka zapowiedziała, że chętnie zmierzy się ze zwyciężczynią rewanżowego starcia Rose Namajunas i Weili Zhang. Oznaczałoby to powrót do kategorii słomkowej, gdzie wcześniej “Bate Estaca” była już mistrzynią.

Zobacz także:

Jon Jones aresztowany! Zamiast walczyć w oktagonie woli bić domowników!

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Jon Jones ponownie aresztowany! “Bones” tuż po uczestnictwie w uroczystości włączenia jego pierwszej walki z Alexandrem Gustafssonem do Galerii Sław UFC został zatrzymany przez policję w Las Vegas.

Max Holloway vs. Yair Rodriguez walką wieczoru listopadowej gali UFC

Max Holloway (22-6) i Yair Rodriguez (13-2, 1 N/C) mają zmierzyć się w walce wieczoru gali UFC, którą zaplanowaną na listopad. Jest to starcie w ścisłej czołówce kategorii piórkowej. Holloway zajmuje obecnie 1. miejsce w rankingu dywizji do 145 funtów podczas gdy Rodriguez jest trzeci.