MMA PLUFCUFC 266: Dominatorka! Valentina Shevchenko pewnie prowadziła walkę aż w końcu wygrała w 4. rundzie [WIDEO]

UFC 266: Dominatorka! Valentina Shevchenko pewnie prowadziła walkę aż w końcu wygrała w 4. rundzie [WIDEO]

Valentina Shevchenko (22-3) pokonała Lauren Murphy (15-5) przez techniczny nokaut w czwartej rundzie w co-main evencie gali UFC 266 i po raz kolejny obroniła pas wagi muszej.

Shevchenko zajęła miejsce w środku klatki. Mistrzyni od czasu do czasu trafiała ciosami i kopnięciami. Murphy przechwyciła jedno z kopnięć, ale nie udało się jej więcej osiągnąć. Shevchenko popisała się obrotówką. “Bullet” udowadniała też swoją przewagę szybkości wyprzedzając rywalkę. Końcówkę rundy podkreśliła jeszcze high kickiem a następnie obaleniem.

Murphy miała swoją okazję na początku rundy drugiej. “Lucky” odwróciła wtedy mistrzynię pod siatką i dociskała ją. Pretendentka nie zdołał jednak wykończyć obalenia za jedną nogę. Shevchenko po raz kolejny trafiła obrotówką. Potem zaciągnęła rywalkę do parteru. Kirgizka kontrolowała swoją rywalkę, choć nie zadawała obrażeń. Dopiero w końcówce spuściła na głowę Amerykanki kilka łokci.

Nie działo się zbyt wiele w stójce na początku rundy trzeciej. Przewagę miał jednak nadal Shevchenko. Murphy nie była w stanie wiele zrobić. Była mistrzyni Inivicty w kategorii koguciej próbowała, ale jej ciosy i kopnięcia były albo niecelne albo amortyzowane przez oponentkę. Shevchenko za to od czasu do czasu trafiała m.in. lowkickami, które zaczęły siać spustoszenie. Pod koniec rundy Kirgizka złapała jeszcze rywalkę w klinczu.

Shevchenko rozbijała pretendentkę kolejnymi kopnięciami. Mistrzyni trafiła ciosem, dołożyła do tego kopnięcie i kilka ciosów. Przeciwniczka zaczęła się mocno chwiać. Walka przeniosła się do parteru. Tu “Bullet” nieco się uspokoiła. Potem jednak ponownie przyspieszyła kilka mocnych łokci a potem ciosów i sędzia przerwał walkę.

Zakończenie walki:

Dla “Bullet’ była to już szósta skuteczna obrona pasa dywizji do 125 funtów.

Zobacz także:

Jon Jones aresztowany! Zamiast walczyć w oktagonie woli bić domowników!

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Jon Jones ponownie aresztowany! “Bones” tuż po uczestnictwie w uroczystości włączenia jego pierwszej walki z Alexandrem Gustafssonem do Galerii Sław UFC został zatrzymany przez policję w Las Vegas.

Max Holloway vs. Yair Rodriguez walką wieczoru listopadowej gali UFC

Max Holloway (22-6) i Yair Rodriguez (13-2, 1 N/C) mają zmierzyć się w walce wieczoru gali UFC, którą zaplanowaną na listopad. Jest to starcie w ścisłej czołówce kategorii piórkowej. Holloway zajmuje obecnie 1. miejsce w rankingu dywizji do 145 funtów podczas gdy Rodriguez jest trzeci.