MMA PLUFCUFC 266: Dan Hooker zdominował Nasrata Haqparasta. Pewne zwycięstwo Nowozelandczyka [WIDEO]

UFC 266: Dan Hooker zdominował Nasrata Haqparasta. Pewne zwycięstwo Nowozelandczyka [WIDEO]

Dan Hooker (21-10) zdecydowanie pokonał na punkty Nasrata Haqparasta (13-4) na gali UFC 266 w Las Vegas.

Już na początku Hooker zajął miejsce w środku oktagonu. Haqparast zaś krążył po obwodzie. Hooker wyprowadzał sporo lowkicków. Nowozelandczyk miał przewagę warunków fizycznych i starał się z niej korzystać. Haqparast z kolei próbował skracać dystans korzystając ze swojej szybkości. Pojedynek prowadził jednak Hooker, który pracował ciosami prostymi. Musiał mieć się jednak na baczności, bo ciosy rywala były bardzo groźne. W końcówce rundy ‘The Hangman” poszedł w klincz. Nie udało mu się przewrócić przeciwnika, ale poczęstował go mocnym kolanem.

Również drugą rundę Hooker zaczął od presji. Po raz kolejny przyparł oponenta do siatki. Tym razem Nowozelandczyk ponownie zaatakował kolanami. Haqparast uwolnił się i walka wróciła na środek. Inicjatywę nadal miał jednak Hooker. Trafiał ciosami a w końcu zaliczył też skuteczne obalenie. Niemiec afgańskiego pochodzenia wylądował na plecach. Hooker poobijał jeszcze nieco rywala kolanami na korpus.

Haqparast musiał sobie zdawać sprawę, że dwie pierwsze rundy nie były po jego myśli. Ruszył bowiem mocno na początku trzeciej odsłony. Wkrótce potem został trafiony w krocze i mieliśmy króciutką przerwę. Haqparast szedł do przodu i przejmował inicjatywę. Na jego nieszczęście ponownie dał się jednak obalić. Hooker uzyskał pozycję boczną, z której obijał przeciwnika. Potem zaszedł też za plecy. Haqparast na moment wstał, ale szybko wylądował z powrotem na macie. “The Hangman” podkreślił jeszcze swoją przewagę sporą liczbą ciosów z góry.

Sędziowie nie mieli wątpliwości co do decyzji. Hooker wygrał zdecydowanie – 30-27, 30-27 i 30-26.

Zobacz także:

Jon Jones aresztowany! Zamiast walczyć w oktagonie woli bić domowników!

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Jon Jones ponownie aresztowany! “Bones” tuż po uczestnictwie w uroczystości włączenia jego pierwszej walki z Alexandrem Gustafssonem do Galerii Sław UFC został zatrzymany przez policję w Las Vegas.

Max Holloway vs. Yair Rodriguez walką wieczoru listopadowej gali UFC

Max Holloway (22-6) i Yair Rodriguez (13-2, 1 N/C) mają zmierzyć się w walce wieczoru gali UFC, którą zaplanowaną na listopad. Jest to starcie w ścisłej czołówce kategorii piórkowej. Holloway zajmuje obecnie 1. miejsce w rankingu dywizji do 145 funtów podczas gdy Rodriguez jest trzeci.