MMA PLUFCUFC 264: Były mistrz KSW poznał szczegóły następnej walki!

UFC 264: Były mistrz KSW poznał szczegóły następnej walki!

Foto: Fot.: Sebastian Rudnicki for KSW

Były mistrz KSW w wadze półśredniej – Dricus Du Plessis zawalczy na gali UFC 264. Gala odbędzie się w Las Vegas, a zwieńczy ją walka kończąca trylogie McGregor vs. Poirier.

Dricus Du Plessis (15-2) to były mistrz organizacji KSW w wadze półśredniej, a obecnie zawodnik UFC. Reprezentant RPA walczył dla KSW w latach 2017-2020. W tym czasie, wyszedł do klatki polskiego giganta trzykrotnie. Du Plessis zdobył pas na gali KSW 43, gdzie znokautował Roberto Soldicia w drugiej rundzie. Nie nacieszył się nim zbyt długo, ponieważ już na KSW 45, Chorwat odebrał złoto wagi do -77kg posyłając na deski Afrykanera w trzeciej rundzie pojedynku.

Reprezentant RPA ostatni raz zameldował się w klatce KSW na gali w Londynie. Podczas KSW 50 wygrał pojedynek z Jolitem Lutterbachem, kończąc tym samym przygodę z KSW.

W połowie 2020 roku Dricus podpisał kontrakt z organizacją UFC. Zadebiutował dla największej organizacji na świecie na gali UFC Fight Night w październiku ubiegłego roku. W swojej pierwszej walce dla amerykańskiego giganta, znokautował Markusa Pereza w zaledwie półtorej minuty! Następny pojedynek Du Plessisa zaplanowany był na marzec 2021 roku, a rywalem miał być Trevin Giles, jednak wskutek problemów wizowych Afrykanera, pojedynek odwołano.

Du Plessis zawalczy na gali UFC 264!

Jak poinformował dzisiaj portal MMAJunkie – Dricus Du Plessis zawalczy na gali z numerem 264, a rywalem reprezentanta RPA będzie… Trevin Giles. Amerykanin, stoczył dla UFC 7 pojedynków, z czego, aż 5 wygrał. Aktualnie znajduje się na fali trzech zwycięstw z rzędy, dlatego ewentualne zwycięstwo Dricusa z Giles’em mogłoby wprowadzić byłego mistrza KSW do TOP 15 UFC!

Gala UFC 264 odbędzie się w T-Mobile Arenie w Las Vegas. W walce wieczoru tego wydarzenia, będziemy mogli zobaczyć zwieńczenie trylogii Conor McGregor vs. Dustin Poirier.

Zobacz także:

Don Kasjo kontra Pudzianowski? ”Nie bałbym się, bo robiłem z dużo cięższymi!”

Nie brakuje pomysłów wśród fanów organizacji FAME MMA. Kasjusz Życiński podczas ostatniego cage’a został zapytany o potencjalną walkę z… Mariuszem Pudzianowskim. ”Don Kasjo” nie ma nic przeciwko i od razu podkreśla, że Mariusza darzy dużym szacunkiem.

Jak oglądać KSW 60 w telewizji?

Już 24 kwietnia odejdzie się kolejna organizacja Federacji KSW. W rozpisce znalazły się dwa pojedynki mistrzowskie i kilka innych interesujących zestawień.

FEN 34: Gwiazda Hotelu Paradise wypada z gali! Doznał złamania szczęki na treningu z grupą zawodowców

To miała być jedna z walk freak fightowych nag ali FEN 34. Na przeciwko siebie mieli stanąć gwiazdy Hotelu Paradise – Artur Sargsyan i Kamil Piórkowski. Starcie to jednak zostało odwołane z powodu kontuzji tego pierwszego.