MMA PLUFCUFC 263: Brandon Moreno poddał Deivesona Figueiredo. Meksykanin nowym mistrzem wagi muszej! [WIDEO]

UFC 263: Brandon Moreno poddał Deivesona Figueiredo. Meksykanin nowym mistrzem wagi muszej! [WIDEO]

Brandon Moreno (19-5-2)  poddał Deivesona Figueiredo (20-2-1) w trzeciej rundzie w co-main evencie gali UFC 263. Tym samym Meksykanin został nowym mistrzem kategorii muszej.

Na początku walki aktywniejszy był Moreno. Trafiał ciosami, zwłaszcza prostymi, a także niskimi kopnięciami. Figueiredo wyczekiwał, ale od czasu do czasu był w stanie mocno trafić – to na korpus, to łokciem na twarz. Moreno trafił jednak Brazylijczyka na tyle mocno prostym, że mistrz padł na deski. Figueiredo pozbierał się jednak i wrócił do stójki.

Figueiredo mocno zaczął rundę drugą. Po kilku ciosach “Bóg Wojny” zaliczył też obalenie. W parterze kontrolował przeciwnika i obijał jego tułów. Przy okazji Brazylijczyk szukał też drogi do gilotyny. Moreno zdołał jednak wstać a na dodatek złapał klamrę za plecami przeciwnika pod siatką. Pretendent pracował kolanami a potem ściągnął mistrza do parteru. Na początku Moreno miał pozycję za plecami, potem zaś Figueiredo uzyskał gardę. Z dołu Brazylijczyk pracował mocnymi łokciami. Wciąż jednak dominująca pozycję miał Moreno. Meksykanin pozostał na górze już do końca rundy.

Figueiredo trafiał dobrymi prostymi, ale Moreno nie odpuszczał. Meksykanin ponownie zdołał obalić. Na dodatek”The Assasin Baby” zaszedł za plecy i próbował duszenia. Później ponowił próbę i tym razem zmusił rywala do odklepania.

Meksykanin nowym mistrzem UFC!

Był to rewanż za pojedynek z grudnia ubiegłego roku. Wtedy to Brazylijczyk i Meksykanin dali jedną z najlepszych walk 2020 roku. Starcie podczas gali UFC 256 zakończyło się większościowym remisem.

Zobacz także:

THE WAR 1 – wyniki. Adam “Viking” Biegański zgarnia 50 tysięcy złotych. Finał ekip przełożony po ciężkich urazach!

Za nami pierwsza gala organizacji THE WAR. Podczas jej trwania odbyły się dwa turnieje, ale tylko jeden z nich znalazł rozstrzygnięcie.

PFL 2021 #4: Marcin Held przegrywa zdecydowanie na punkty z Olivierem Aubin-Mercierem [WIDEO]

Marcin Held (27-8) przegrał jednogłośną decyzją z Olivieren Aubin-Mercieriem (12-5) podczas gali PFL 2021#4 w Atlatnic City.