MMA PLUFCUFC 262: Charles Oliveira znokautował Chandlera i został nowym mistrzem wagi lekkiej! [WIDEO]

UFC 262: Charles Oliveira znokautował Chandlera i został nowym mistrzem wagi lekkiej! [WIDEO]

Charles Oliveira (31-8, 1 N/C) znokautował Michaela Chandlera (22-6) w walce wieczoru gali UFC 262 w Houston. Stawką pojedynku był wakujący pas kategorii lekkiej.

Oliveira już pierwszym niskim kopnięciem wyciął rywala. Kolejne lowkicki też były skuteczne. Chandler skracał dystans i wyprowadzał obszerne ciosy. Oliveira sprowadził jednak walkę do parteru. Początkowo Brazylijczyk był w uchwycie rywala, lecz potem to on zaszedł za plecy byłego mistrza Bellatora. Chandler wyswobodził się i zdołał wstać. Z dołu Oliveira wyprowadzał kopnięcia. W kocu zawodnicy wrócili do stójki. Tu Chandler trafił kilkoma mocnymi ciosami i naruszył przeciwnika. “Iron” dalej atakował, już w parterze. Końcówka rundy należała do Amerykanina.

Na początku drugiej rundy Oliveira trafił mocnym lewym sierpowym. “Do Bronx” kontynuował atak i zasypał rywala gradem ciosów. Chandler w końcu padł na deski. Otrzymał jeszcze kilka uderzeń i sędzia przerwał pojedynek. Charles Oliveira nowym mistrzem wagi lekkiej!

Dla nowego mistrza kategorii lekkiej było to dziewiąte zwycięstwo z rzędu. Brazylijczyk ustanowił też nowy rekord skończeń przed czasem w organizacji UFC – 17.

Zobacz także:

UFC 262 – wyniki

Kolejna numerowana gala UFC, podczas której na trybunach pojawią się kibice. Wyłoniony zostanie nowy mistrz wagi lekkiej, którym zostanie Charles Oliveira lub Michael Chandler. Do oktagonu powraca też Tony Ferguson.

Marcin Held poznał kolejnego rywala w walce o milion dolarów. To były zawodnik UFC

Właśnie poznaliśmy rozpiskę gali PFL 2021 #4, na której kolejne pojedynki stoczą zawodnicy kategorii lekkiej oraz piórkowej. Wiadomo już z kim zmierzy się również Marcin Held (27-7).